|
Дата розміщення: 05.05.2015
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Примiтки що мiстять стислий виклад суттєвих облiкових полiтик та iншi пояснення та розкриття iнформацiї ПАТ «Вищеольчедаївське»
станом на 31 грудня 2014 року.
Примiтка 1. Загальна iнформацiя
Публiчне акцiонерне товариство «Вищеольчедаївське» (надалi – ПАТ «Вищеольчедаївське» або товариство) є правонаступником прав i обов’язкiв сiльськогосподарського акцiонерного товариства «Вищеольчедаївське» - вiдкритого типу, яке засноване згiдно з рiшенням РВ ФДМУ по Вiнницькiй областi вiд 31.10.1994 року №354-ПП (зi змiнами №59 вiд 22.05.1995 року) шляхом перетворення в процесi приватизацiї, як правонаступник прав i обов’язкiв державного пiдприємства «Вищеольчедаївський бурякорадгосп» вiдповiдно до Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України «Про особливостi приватизацiї майна в агропромисловому комплексу» вiд 17.05.1993 року за №51-93 у порядку, затвердженому Постановою Кабiнету мiнiстрiв України вiд 07.12.1992 року за №686 та Указу Президента України вiд 16.16.1993 року за №210/93 «Про корпоратизацiю державних пiдприємств».
Державна реєстрацiя товариства проведена 11.01.1995 року, про що в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб та фiзичних осiб-пiдприємцiв здiйснено запис №11591200000000203, про що свiдчить витяг з Реєстру серiї АГ №183556 вiд 24.11.2014р.
Статут публiчного акцiонерного товариства «Вищеольчедаївське» в новiй редакцiї, затверджений загальними зборами акцiонерiв публiчного акцiонерного товариства «Вищеольчедаївське» (протокол №1 вiд 30.03.2012 року) та зареєстрований державним реєстратором Мурованокуриловецької районної державної адмiнiстрацiї у Вiнницькiй областi Прудиус Л.В. 09.04.2012 року (реєстрацiйний номер 11591050014000203).
Товариство є пiдприємницьким, що створене з метою найбiльш ефективного використання власного майна шляхом запровадження сучасних технологiй, форм органiзацiї виробництва, залучення iнвестицiй (в тому числi iноземних) для одержання прибутку i наступного його розподiлу вiдповiдно о рiшення загальних зборiв акцiонерiв.
Товариство при здiйсненнi фiнансово-господарської дiяльностi керується чинним законодавством України, зокрема Законами України «Про акцiонернi товариства», «Про цiннi папери та фондовий ринок», Цивiльним кодексом України, Господарським кодексом України, Податковим кодексом України, iншими законодавчими актами, в тому числi, нормативно- правовими актами Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку (далi - НКЦПФР).
Для стабiльної та безперервної дiяльностi в Товариствi розроблено внутрiшнi положення: Статут та iншi внутрiшнi оперативнi документи (iнструкцiї, правила, накази, розпорядження i т.п.).
Органiзацiйна структура Товариства визначена Статутом. Власних фiлiй та представництв станом на звiтну дату Товариство не має.
Юридична адреса: 23441, Вiнницька обл., Мурованокуриловецький р-н, с. Малий Обухiв, вул. Комсомольська, буд.7 А,
Телефон (04356)3-64-42
Поточний рахунок 26005231593 вiдкритий у Мурованокуриловецькому вiддiленнi «Райффайзен Банк «Аваль», МФО 380805.
-iдентифiкацiйний код 00385520.
Станом на 31.12.2014 року у ПАТ «Вищеольчедаївське» працювало 10 чоловiк.
Iнформацiя про господарську дiяльнiсть товариства
Товариство створене з метою здiйснення пiдприємницької дiяльностi для одержання прибутку в iнтересах акцiонерiв товариства, а також отримання акцiонерами дивiдендiв.
Основнi види дiяльностi:
-вирощування зернових культур (крiм рису), бобових культур i насiння олiйних культур (КВЕД 01.11);
-надання в оренду сiльськогосподарських машин i устаткування (КВЕД 77.31).
Фактори ризику
Потенцiйними факторами (чинниками) ризику, пов'язаними з iнвестуванням у цiннi папери Товариства може бути наступне.
- зменшення поточної частки акцiонера у статутному капiталi – ризик може реалiзуватися у випадку проведення додаткової емiсiї акцiй. Емiтент не планує та не приймав рiшення про додатковий випуск акцiй;
- обмеження виплати дивiдендiв за емiтента – ризик мiнiмальний. Рiшення про виплату дивiдендiв приймають акцiонери на загальних зборах;
- обмеження можливостi акцiонерiв впливати на рiшення стосовно обрання членiв органiв емiтента або iнших питань, що вирiшуються шляхом голосування акцiонерiв – ризик мiнiмальний через iснування Товариства у органiзацiйно-правовiй формi публiчного акцiонерного товариства, статутнi документи якого вiдповiдно до законодавства передбачають високi стандарти корпоративного управлiння та захисту прав акцiонерiв.
Фактори ризику стосовно фiнансово-господарського стану:
- ризик припинення дiяльностi, що може спричинити збiльшення собiвартостi наданих послуг та адмiнiстративних витрат та призвести до зниження доходу емiтента;
- нерентабельнiсть - емiтент повiдомляє про збитки у звiтному роцi та припускає можливiсть збиткiв у наступному роцi чи в подальшому;
- ризики, пов’язанi з судовими процесами в звiтному перiодi вiдсутнi, оскiльки Товариство не виступало суб’єктом судових спорiв;
- ризик, пов’язаний зi зниженням попиту на оренду нерухомостi виробничого призначення;
- ризик задоволення вимог Iпотекодержателя за рахунок майна товариства.
Полiтичнi та макроекономiчнi ризики емiтента:
- податкове навантаження - високi податки або вимоги податкових органiв, що призводить до зростання податкових платежiв;
- полiтична нестабiльнiсть, збройнi конфлiкти;
- зростання iнфляцiї чи зниження впевненостi споживачiв у майбутньому.
Примiтка 2. Основа складання фiнансової звiтностi
Фiнансовi звiти складенi на базi концепцiї iсторичної собiвартостi. Функцiональною валютою товариства є нацiональна валюта України - гривня. Звiтний перiод пiдприємства спiвпадає з календарним роком.
Заява про вiдповiднiсть
Ця фiнансова звiтнiсть складена у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ), затверджених Радою з мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (РМСФЗ).
Вплив виправлень на фiнансову звiтнiсть
Протягом року товариство здiйснило виправлення помилок допущених в попереднiх звiтних перiодах.
Це в свою чергу призвело до коригування залишкiв по статтi балансу «Незавершене виробництво» та статтi «Нерозподiлений прибуток». Виправлення помилок здiйснено ретроспективно та вiдображено в балансi (звiтi про фiнансовий стан) за три останнi звiтнi перiоди: станом на 31.12.2012 року, на 31.12.2013 року та станом на 31.12.2014 року, як того вимагає МСБО 8 «Облiковi полiтики, змiни в облiкових полiтиках та помилки».
Застосування МСБО 8 призвело до наступних змiн статей фiнансового звiту:
тис. грн.
Пояснення 31.12.2012 року 31.12.2013 року
Незавершене виробництво до проведення коригування 2869 3035
1) Списано незавершене виробництво, яке не вiдповiдає ознакам активу -2502 -2502
Незавершене виробництво пiсля проведення коригування 367 533
Нерозподiлений збиток до проведення коригування 733 769
1) Виправлення помилки з вiднесенням на непокритий збиток +2502 +2502
Непокритий збиток пiсля проведення коригування 3235 3271
Примiтка 3. Iстотнi облiковi полiтики
Облiкова полiтика Товариства встановлює порядок органiзацiї та ведення бухгалтерського облiку, визначає принципи, методи i процедури, що використовуються Товариством для складання та подання фiнансової звiтностi.
Облiкова полiтика Товариства - документ, головною метою якого є загальна регламентацiя застосованих на практицi прийомiв та методiв бухгалтерського облiку, технологiй обробки облiкової iнформацiї та документообiгу.
Облiкова полiтика Товариства будується у вiдповiдностi з чинним законодавством України для публiчних акцiонерних товариств, а саме: Законом України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi», Законом України «Про акцiонернi товариства», нормативними актами Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, Планом рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй України, основними принципами Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку, внутрiшнiми нормативними документами Товариства, що визначають порядок здiйснення бухгалтерських операцiй. Обрана Товариством облiкова полiтика:
-забезпечує повноту та достовiрнiсть вiдображення операцiй в облiку;
-визначає систему ведення бухгалтерського облiку;
-закрiплює правила та процедури, прийнятi керiвництвом для ведення фiнансового, управлiнського та податкового облiку;
-вiдображає особливостi органiзацiї та ведення бухгалтерського облiку;
-направлена на повне задоволення потреб управлiння Товариством;
-сприяє виконанню повного обсягу фiнансово - господарських операцiй;
-забезпечує встановлення контролю здiйснення цих операцiй;
-встановлює правила документообiгу;
-затверджує ведення системи рахункiв i регiстрiв бухгалтерського облiку;
-визначає технологiю обробки облiкової iнформацiї.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва формування певних суджень, оцiнок та припущень, якi впливають на застосування принципiв облiкової полiтики, а також на суми активiв та зобов'язань, доходiв та витрат, що вiдображенi у звiтностi. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд цих оцiнок.
Облiкова полiтика мiстить правила ведення бухгалтерського облiку, дотримання яких є обов'язковими. За цим документом затверджується методологiя вiдображення окремих бухгалтерських операцiй та особливостi органiзацiї бухгалтерського облiку.
Облiкова полiтика Товариства базується на складових мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку: безперервностi дiяльностi, постiйностi правил бухгалтерського облiку, обачливостi, нарахування, окремого вiдображення активiв i зобов'язань, прийнятностi вхiдного балансу, прiорiтету змiсту над формою, оцiнюваннi, вiдкритостi, суттєвостi, конфiденцiйностi.
Товариство постiйно керується одними й тими ж правилами бухгалтерського облiку, крiм випадкiв iстотних змiн в дiяльностi або в правовiй базi. Методи облiку та оцiнки статей балансу, як правило, використовуються постiйно.
Облiкова полiтика Товариства базується на основних принципах бухгалтерського облiку та дотримується таких основних критерiїв як:
-наступнiсть, тобто залишки на балансових та позабалансових рахунках на початок поточного звiтного перiоду повиннi вiдповiдати залишкам на кiнець попереднього перiоду;
-повнота вiдображення в бухгалтерському облiку всiх фактiв господарської дiяльностi; усi господарськi операцiї пiдлягають реєстрацiї на рахунках бухгалтерського облiку без будь- яких виняткiв. Фiнансова звiтнiсть має мiстити всю iнформацiю про фактичнi та потенцiйнi наслiдки операцiй Товариства, яка може впливати на рiшення, що приймаються згiдно з нею;
-обачнiсть, застосування в бухгалтерському облiку методiв оцiнки, вiдповiдно до яких активи та/або дохiд не завищуватимуться, а зобов'язання та/ або витрати - не занижуватимуться;
-прiоритет змiсту над формою, тобто вiдображення в бухгалтерському облiку та розкриття у звiтностi фактiв господарської дiяльностi, виходячи не тiльки з правової норми, але i з економiчного змiсту фактiв та умов господарювання;
-несуперечнiсть, тобто тотожнiсть даних аналiтичного облiку оборотам та залишкам за рахунками синтетичного облiку на перше число кожного мiсяця, а також показникiв бухгалтерської звiтностi даним синтетичного та аналiтичного облiку;
-рацiональнiсть, тобто рацiональне та економiчне ведення бухгалтерського облiку, виходячи з умов господарської дiяльностi Товариства;
-вiдкритiсть, тобто фiнансовi звiти побудованi детально i чiтко, максимально зрозумiлi для користувачiв, достовiрно вiдображають господарськi операцiї, уникають двозначностi в вiдображеннi позицiї Товариства. Необхiднi пояснення дано в додатках та пояснювальних записках до звiтiв;
-суттєвiсть - у фiнансових звiтах знаходить вiдображення вся iстотна iнформацiя, корисна для прийняття рiшень керiвництвом, iнвесторами, та iншими користувачами звiтностi;
-своєчаснiсть вiдображення фактiв господарської дiяльностi в бухгалтерському облiку;
-автономнiсть, тобто активи та зобов'язання Товариства повиннi бути вiдокремленi вiд активiв та зобов'язань власникiв цього Товариства або iнших пiдприємств;
-безперервнiсть, тобто оцiнка активiв здiйснюється, виходячи з припущення, що дiяльнiсть Товариства продовжуватиметься в неосяжному майбутньому;
-нарахування та вiдповiднiсть доходiв та витрат для визначення фiнансового результату звiтного перiоду потрiбно порiвняти доходи звiтного перiоду з витратами, що були здiйсненi для отримання цих доходiв. Доходи i витрати вiдображаються в бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi в момент їх виникнення незалежно вiд дати надходження або сплати грошових коштiв.
Доходи - це збiльшення економiчних вигод протягом облiкового перiоду у виглядi надходження чи збiльшення корисностi активiв або зменшення зобов'язань, результатом чого є збiльшення власного капiталу, за винятком його збiльшення, пов'язаного з внесками акцiонерiв.
Витрати - це зменшення економiчних вигод протягом облiкового перiоду у виглядi вибуття чи амортизацiї активiв або виникнення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капiталу за винятком зменшення, пов’язаного з виплатами акцiонерам.
Власний капiтал - це залишкова частина в активах Товариства пiсля вирахування всiх зобов'язань.
Принцип нарахування застосовується Товариством при наявностi таких умов:
-фiнансовий результат операцiї можливо розрахувати за даними пiдтверджуючих документiв (угод, актiв, накладних);
-доходи або витрати вiдповiдають виникненню реальної заборгованостi, якщо заборгованiсть виникла за активом балансу - нараховуються доходи, за пасивом балансу - нараховуються витрати.
Якщо через вiдсутнiсть даних неможливо визначити точну суму доходiв (витрат) в останнi днi мiсяця, не нарахованi суми враховуються в наступному мiсяцi.
Товариство враховує доходи вiд наданої послуги у розмiрi витрат, пов'язаних iз наданням такої послуги, якщо є впевненiсть в отриманнi цих доходiв, якщо такої впевненостi немає, враховуються тiльки витрати. Доходи за цими операцiями будуть проведенi при їх фактичному отриманнi;
-послiдовнiсть - постiйне (iз року в рiк) застосування обраної облiкової полiтики;
-iсторична (фактична ) собiвартiсть, тобто активи та зобов'язання облiковуються, як правило, за вартiстю їх придбання чи виникнення.
Основними складовими облiкової полiтики Товариства є:
-внутрiшнiй план аналiтичних рахункiв бухгалтерського облiку Товариства;
-iншi чиннi внутрiшнi нормативнi акти в частинi органiзацiї та ведення бухгалтерського облiку, документообiгу та контролю господарських операцiй.
Облiкова полiтика в Товариствi застосовується до подiй та операцiй з часу їх виникнення.
Актив враховується в балансi, коли є ймовiрнiсть надходження майбутнiх економiчних вигод для Товариства i актив має собiвартiсть або вартiсть, яка може бути достовiрно обчислена.
Зобов'язання - це теперiшня заборгованiсть, що виникає внаслiдок минулих подiй, вiд погашення якої очiкується вибуття ресурсiв Товариства.
Активи i зобов'язання Товариства оцiнюються i вiдображаються в облiку з достатньою мiрою обережностi з метою уникнення можливостi перенесення iснуючих фiнансових ризикiв на наступнi звiтнi перiоди. Тому методи оцiнки активiв та зобов'язань базуються на головних принципах мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку. Через оцiнку активiв та зобов'язань надходить iнформацiя про загальну вартiсть майна Товариства, його зобов'язань, про вартiсть окремих статей балансу. Не пiдлягає оцiнцi готiвка та стандартнi зобов'язання.
Примiтка 3.1. Визнання доходу.
Дохiд визнається за фактом надання послуг клiєнтам вiдповiдно до узгоджених умов продажу, а також в момент вiдвантаження iнших товарiв.
Примiтка 3.2. Забезпечення.
Забезпечення визнаються у випадку, якщо товариство має теперiшнє зобов'язання, яке виникло внаслiдок минулих подiй, є ймовiрнiсть, що в результатi погашення зобов'язання вiдбудеться вибуття ресурсiв, якi втiлюють економiчнi вигоди, та сума, за якою буде погашено зобов'язання, може бути достовiрно оцiнена.
Якщо немає ймовiрностi щодо вибуття ресурсiв або суму зобов’язання не можна оцiнити достовiрно, то iнформацiя про таке зобов’язання розкривається в примiтках.
Примiтка 3.3. Зменшення корисностi
Балансова вартiсть активiв переглядається на кожну дату балансу з метою визначення будь-якого чинника, що вказує на зменшення їх корисностi. При виявленнi таких фактiв сума очiкуваного вiдшкодування визначається як вища з двох оцiнок: чистої цiни реалiзацiї або вартостi поточного використання. Втрати вiд зменшення корисностi визнаються у випадку, якщо балансова вартiсть перевищує суму очiкуваного вiдшкодування.
Ранiше визнанi втрати вiд зменшення корисностi сторнуються, якщо були змiни в оцiнках, що використовувалися для визначення вартостi вiдновлення. Збiльшена балансова вартiсть активу внаслiдок сторнування збитку вiд зменшення корисностi не повинна перевищувати балансову вартiсть (за вирахуванням амортизацiї), яку б визначили, якби збиток вiд зменшення корисностi не визнали для активу в попереднi роки.
Примiтка 3.4. Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи - це активи, якi не мають матерiальної форми, забезпечують певнi права та утримуються Товариством з метою використання протягом перiоду бiльше одного року в процесi своєї дiяльностi.
Об'єкт основних засобiв або нематерiальний актив (придбаний або отриманий) визнається активом, якщо є iмовiрнiсть одержання майбутнiх економiчних вигод, пов'язаних з його використанням, та його вартiсть може бути достовiрно визначена.
Первiсна вартiсть придбаного нематерiального активу складається з вартостi придбання, мита, непрямих податкiв, що не пiдлягають вiдшкодуванню, та iнших витрат, безпосередньо пов'язаних з його придбанням та доведенням до стану, придатного для використання за призначенням.
Не визнаються активом, а пiдлягають вiдображенню у складi витрат того звiтного перiоду, в якому вони були здiйсненi: витрати на дослiдження; витрати на пiдготовку i перепiдготовку кадрiв; витрати на створення, реорганiзацiю та перемiщення Товариства або його частини; витрати на пiдвищення дiлової репутацiї Товариства; вартiсть перiодичних видань тощо.
Придбанi нематерiальнi активи повиннi зараховуватись на баланс за первiсною вартiстю, яка включає всi витрати по їх придбанню, доставцi, установцi та введенню в експлуатацiю.
Пiсля первiсного визнання нематерiальнi активи слiд вiдображати за їх собiвартiстю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизацiї та будь яких накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi (модель собiвартостi).
Нематерiальнi активи з визначеним строком корисної експлуатацiї пiдлягають амортизацiї протягом строку корисного використання. Строк використання нематерiальних активiв визначається Товариством самостiйно, виходячи з досвiду роботи з подiбними активами, сучасних тенденцiй в галузi технiки i програмних продуктiв, сучасного стану нематерiальних активiв, експлуатацiйних характеристик. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється щомiсячно за прямолiнiйним методом протягом строку корисного використання об'єкта. Амортизацiю нематерiального активу слiд припиняти на одну з двох дат, яка вiдбувається ранiше: на дату з якої цей актив класифiкують як утримуваний для продажу, або на дату, з якої припиняють визнання цього активу.
Нематерiальнi активи з невизначеним строком корисної експлуатацiї не пiдлягають амортизацiї.
Станом на звiтну дату у власностi Товариства не має об'єктiв нематерiальних активiв.
Примiтка 3.5. Основнi засоби
Основнi засоби - це необоротнi активи у матерiальнiй формi, якi утримуються Товариством з метою використання їх в процесi своєї дiяльностi, пiд час продажу товарiв (робiт), надання послуг, здавання в оренду iншим особам або для здiйснення адмiнiстративних функцiй. До основних засобiв Товариства вiдносяться предмети, строк корисного використання яких перевищує один рiк i вартiсть яких за одиницю або комплект становить 3,0 тис. грн. i бiльше.
Придбанi основнi засоби, iншi необоротнi матерiальнi активи оцiнюються за первiсною вартiстю, яка визначається як фактична собiвартiсть у сумi грошових коштiв справедливої вартостi iнших активiв, сплачених (переданих), витрачених на придбання (створення) основних засобiв. Змiна первiсної вартостi допускається лише у випадках полiпшення - добудови, дообладнання, реконструкцiї (з вiдображенням витрат за вiдповiдними рахунками капiтальних iнвестицiй), часткової лiквiдацiї об'єкта або його переоцiнки.
Завершенi витрати для полiпшення об'єкта основних засобiв - на добудову, реконструкцiю, модернiзацiю основних засобiв вiдносяться на збiльшення їх вартостi.
Вартiсть робiт, здiйснених для пiдтримання об'єкту в придатному для використання станi та одержання первiсно визначеної суми майбутнiх вигод вiд його використання, та витрати з технiчного обслуговування, не впливають на балансову вартiсть об'єкту та вiдносяться на витрати.
Строки корисного використання основних засобiв в Товариствi залежать вiд складу основних засобiв.
Амортизацiя грунтується на таких строках корисного використання:
Будiвлi та споруди : 20-70 рокiв
Транспортнi засоби 5-15 рокiв
Машини та виробниче обладнання 10-15 рокiв
Iншi основнi засоби 4-8 рокiв
У звiтному роцi очiкуванi строки корисного використання та норми амортизацiї основних засобiв переглядалися та внаслiдок перегляду не змiнювалися.
Нарахування амортизацiї в облiку здiйснюється по кожному об'єкту прямолiнiйним методом протягом строку корисного використання об'єкта, який визначається при введеннi його в експлуатацiю (оприбуткуваннi на баланс) i призупиняється на перiод реконструкцiї, модернiзацiї, добудови, дообладнання та консервацiї. Нарахування амортизацiї починається з мiсяця, наступного за тим, в якому об'єкт основних засобiв став придатним для корисного використання (тобто коли вiн доставлений до мiсця розташування та приведений у стан у якому вiн придатний до експлуатацiї).
Амортизацiю об'єкта основного засобу слiд припиняти на одну з двох дат, яка вiдбувається ранiше: на дату з якої цей актив класифiкують як утримуваний для продажу, або на дату, з якої припиняють визнання цього активу.
Переоцiнка необоротних активiв у звiтному роцi Товариством не проводилась.
Примiтка 3.6. Iнвестицiйна нерухомiсть
Необоротнi активи класифiкуються як iнвестицiйна нерухомiсть, якщо вони є нерухомiстю (землею, будiвлею чи частиною будiвлi або їх поєднанням), яка утримується Товариством в якостi власника з метою отримання лiзингових (орендних) платежiв або збiльшення вартостi капiталу чи для досягнення обох цiлей.
Один i той самий об'єкт нерухомостi може бути роздiлений на конструктивно вiдокремленi частини, що використовуються з рiзною метою: одна частина - для отримання доходу вiд орендної плати або збiльшення капiталу, iнша - для використання в процесi дiяльностi Товариства або для адмiнiстративних цiлей.
У бухгалтерському облiку такi частини об'єкта нерухомостi вiдображаються окремо, якщо вони можуть бути проданi окремо. Якщо цi частини не можуть бути придбаннi окремо, такий об'єкт визнається iнвестицiйною нерухомiстю за умов, що лише незначна його частина утримується для використання в процесi дiяльностi Товариства або для адмiнiстративних цiлей. До iнвестицiйної нерухомостi належить :
-будiвля, що перебуває у власностi Товариства або в розпорядженнi за договором про фiнансовий лiзинг (оренду) та надається в лiзинг (оренду) за одним або кiлькома договорами про оперативний лiзинг(оренду);
-будiвля, що не зайнята на цей час та призначена для надання в лiзинг (оренду) за одним або кiлькома договорами про оперативний лiзинг (оренду).
Якщо Товариство шляхом реалiзацiї прав заставодержателя набуває право власностi на земельнi дiлянки та будiвлi, вiдповiдно до яких чiтко не визначений намiр подальшого використання такi активи також класифiкуються як iнвестицiйна нерухомiсть.
Пiд час первiсного визнання iнвестицiйної нерухомостi Товариство оцiнює та вiдображає її в бухгалтерському облiку за первiсною вартiстю. Нарахування амортизацiї в облiку здiйснюється по кожному об'єкту прямолiнiйним методом протягом строку корисного використання об'єкта, який визначається при введеннi його в експлуатацiю (оприбуткуваннi на баланс).
Витрати на поточне обслуговування, ремонт та утримання об'єкта iнвестицiйної нерухомостi визнаються витратами пiд час їх здiйснення.
Товариство припиняє облiковувати в балансi об'єкт iнвестицiйної нерухомостi пiд час його вибуття внаслiдок продажу чи передавання у фiнансовий лiзинг (оренду) або якщо бiльше не очiкується отримання будь-яких економiчних вигiд вiд його використання.
Примiтка 3.7. Запаси
Запаси визнавати активом, якщо iснує iмовiрнiсть того, що Товариство отримає в майбутньому економiчнi вигоди, пов'язанi з їх використанням, та їх вартiсть може бути достовiрно визначена. Придбанi (отриманi) запаси на баланс Товариства зараховуються за первiсною вартiстю, виготовленi власними силами запаси вiдображаються в балансi за виробничою собiвартiстю. Первiсною вартiстю запасiв, придбаних за плату, вважається собiвартiсть запасiв, що складається з фактичних витрат. Транспортно-заготiвельнi витрати, пов'язанi з придбанням запасiв (якщо їх можна iдентифiкувати), безпосередньо включаються в собiвартiсть запасiв i враховуються разом з цiною придбання. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування або однорiдна група (вид). Застосовується постiйна система оцiнки запасiв. Рiшення щодо визнання запасiв, якi не принесуть в майбутньому економiчної вигоди (нелiквiдних), та списання їх в бухгалтерському облiку приймається постiйно дiючою iнвентаризацiйною комiсiєю по Товариству.
Для оцiнки запасiв при їх вибуттi застосовується метод середньозваженої собiвартостi. Запаси на дату балансу вiдображаються в бухгалтерському облiку i звiтностi за найменшою з двох оцiнок: первiсною вартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї.
Примiтка 3.8. Оперативний лiзинг (оренда)
Оренда активiв, за якою всi ризики та вигоди, пов’язанi з правом власностi на активи, залишаються у орендодавця, класифiкуються як операцiйна оренда. Щомiсячнi оренднi платежi за угодою операцiйної оренди розглядаються як рентнi, i вiдповiдно, об’єкти оренди не визнаються необоротними активами Товариства.
Станом на звiтну дату Товариство не має майна отриманого в операцiйну оренду.
Примiтка 3.9. Фiнансовий лiзинг (оренда)
Оренда основних засобiв, коли товариство приймає на себе всi вигоди та ризики, пов’язанi з правом власностi на активи класифiкується як фiнансова оренда. Об’єкти, якi надiйшли на умовах фiнансової оренди, облiковується одночасно як актив на окремому аналiтичному рахунку балансового рахунку i зобов'язання на балансовому рахунку. Орендованi активи амортизуються протягом строку їх корисного використання. Платежi по фiнансовому лiзингу перiодично повиннi оплачуватись лiзингодавцю та вiдображатися в звiтi про фiнансовi результати як процентнi витрати.
Станом на звiтну дату Товариство не має майна, отриманого у фiнансовий лiзинг.
Примiтка 3.10. Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги
Дебiторська заборгованiсть визнається активом, якщо iснує ймовiрнiсть отримання Товариством майбутнiх економiчних вигод i її можливо достовiрно визначити. Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги в балансi вiдображаються за очiкуваною чистою вартiстю реалiзацiї. Облiковi оцiнки, що використовуються для створення резерву сумнiвних боргiв, базуються на аналiзi суми дебiторської заборгованостi на кiнець року. Нарахування суми резерву сумнiвних боргiв за звiтний перiод вiдображається у звiтi про фiнансовi результати (звiтi про сукупний дохiд) у складi iнших операцiйних витрат. Виключення безнадiйної дебiторської заборгованостi з активiв здiйснюється з одночасним зменшенням величини резерву сумнiвних боргiв. У разi недостатностi суми нарахованого резерву сумнiвних боргiв безнадiйна дебiторська заборгованiсть списується з активiв на iншi операцiйнi витрати. Сума вiдшкодування ранiше списаної безнадiйної дебiторської заборгованостi включається до складу iнших операцiйних доходiв. Поточна дебiторська заборгованiсть, щодо якої створення резерву сумнiвних боргiв не передбачено, у разi визнання її безнадiйною, списується з балансу з вiдображенням у складi iнших операцiйних витрат.
Примiтка 3.11. Фiнансовi iнструменти та iнвестицiї
Фiнансовi iнструменти в бухгалтерському облiку Товариства подiляються на фiнансовi активи, фiнансовi зобов'язання, iнструменти власного капiталу i похiднi фiнансовi iнструменти. Товариство визначає належну класифiкацiю iнструментiв при їх початковому визнаннi.
Фiнансовi активи i зобов'язання визнаються у балансi тодi, коли Товариство стає стороною договору про придбання фiнансового iнструмента. Усi стандартнi придбання фiнансових активiв облiковуються на дату розрахункiв.
Фiнансовi активи й зобов'язання спочатку визнаються за справедливою вартiстю плюс витрати на проведення операцiї. Справедливу вартiсть при первiсному визнаннi найкращим чином пiдтверджує цiна операцiї. Прибуток або збиток при первiсному визнаннi враховується тiльки при виникненнi рiзницi мiж справедливою вартiстю й цiною операцiї, що можуть пiдтвердити поточнi ринковi операцiї з такими ж iнструментами або методи оцiнки, при застосуваннi яких використовуються тiльки наявнi ринковi данi, iнструмент.
Пiсля первiсного визнання фiнансовi зобов'язання, кредити й дебiторська заборгованiсть, а також активи, утримуванi до погашення оцiнюються за амортизованою собiвартiстю. Амортизована собiвартiсть розраховується з використанням методу ефективної процентної ставки, а для фiнансових активiв визначається за винятком збиткiв вiд знецiнення, якщо такi є. Справедлива вартiсть фiнансових зобов'язань розраховується шляхом дисконтування майбутнiх грошових потокiв за договором по поточнiй ринковiй процентнiй ставцi для аналогiчних фiнансових iнструментiв.
Прибуток i збитки вiд змiни справедливої вартостi активiв, що є в наявностi для продажу, визначаються безпосередньо у складi власного капiталу.
Примiтка 3.12. Звiтнiсть за сегментами
Вiдповiдно до концепцiї розвитку системи управлiнського облiку в Товариствi видiляються наступнi сегменти бiзнес-напрямкiв: реалiзацiя зернових культур, iнша реалiзацiя. В основу для розподiлу доходiв/витрат та активiв/зобов'язань за сегментами дiяльностi покладено управлiнський облiк Товариства.
Доходами та витратами звiтного сегмента є доходи та витрати, якi безпосередньо вiдносяться до сегмента. Витрати за сегментом не включають загальнi адмiнiстративнi витрати та iншi витрати. На пiдставi пiдрахунку частки сегмента в доходах та витратах встановленi пропорцiї.
Доходи, розподiленi за сегментами, становили у звiтному роцi наступнi пропорцiї: реалiзацiя зернових культур – 48,52 %, надання послуг – 5,59%, iнша реалiзацiя – 45,89%.
Витрати, розподiленi за сегментами, становили у звiтному роцi наступнi пропорцiї: реалiзацiя зернових культур – 21,21%, надання послуг – 12,62%, iнша реалiзацiя - 66,17%.
Активами та зобов'язаннями звiтного сегмента є активи та зобов'язання, якi безпосередньо вiдносяться до сегмента. До нерозподiлених активiв вiднесено дебiторську заборгованiсть за розрахунками з бюджетом, iнша поточна дебiторська заборгованiсть та грошовi кошти. До нерозподiлених зобов'язань – довгостроковi забезпечення, заборгованiсть за розрахунками з бюджетом та по оплатi працi.
Примiтка 3.13. Податки на прибуток
Розрахунок податку на прибуток, вiдстрочених податкових зобов'язань та вiдстрочених податкових активiв Товариство проводить на виконання вимог МСБО 12 «Податки на прибуток».
Податок на прибуток у звiтному роцi сплачувався Товариством по ставцi 18 %.
Вiдмiннiсть суми податку на прибуток, вирахуваного шляхом множення облiкового прибутку. Вiдстроченi податки на прибуток, розрахованi за методом зобов'язань на пiдставi балансу, виникають внаслiдок iснування тимчасових рiзниць мiж податковою базою активiв та зобов'язань та їх балансовою оцiнкою для цiлей фiнансового облiку.
Основнi тимчасовi рiзницi пов'язанi з амортизацiєю основних засобiв, переоцiнкою певних необоротних активiв, створенням забезпечень та резерву сумнiвних боргiв. Вiдстроченi податковi активи, якi стосуються перенесення на майбутнi перiоди невикористаних податкових збиткiв, визнаються в тiй мiрi, в якiй ймовiрно, що величини оподатковуваного прибутку в майбутньому буде достатньо для вiдшкодування невикористаних податкових збиткiв.
Примiтка 3.14. Дивiденди
Дивiденди, визначенi правлiнням, не вираховуються з величини нерозподiленого прибутку до моменту їх затвердження на загальних рiчних зборах акцiонерiв.
Примiтка 4. Суттєвi облiковi оцiнки та судження
Пiдготовка фiнансових звiтiв вiдповiдно до МСФЗ вимагає вiд керiвництва застосування попереднiх оцiнок та припущень. Такий пiдхiд впливає на звiтну величину активiв i зобов'язань, розкриття iнформацiї про можливi активи та зобов'язання на дату фiнансової звiтностi i звiтну величину доходiв та витрат за звiтний перiод. Фактичнi данi можуть вiдхилятися вiд таких оцiнок.
Найбiльш суттєвi попереднi оцiнки та припущення стосуються визначення строку корисного використання основних засобiв, забезпечення майбутнiх витрат, резерву сумнiвних боргiв, знецiнення активiв та дисконтування майбутнiх грошових потокiв.
Цi оцiнки перiодично переглядаються, i, у випадку необхiдностi коригувань, такi коригування вiдображаються у складi прибуткiв та збиткiв за перiод, коли про них стає вiдомо.
Примiтка 5. Основнi засоби
Щодо усiх груп та видiв основних засобiв Товариство дотримується єдиної полiтики визначення балансової вартостi та методiв нарахування амортизацiї.
Основнi засоби оприбутковуються на баланс за собiвартiстю придбання, що включає витрати на транспортування, монтаж, приведення до стану, необхiдного до експлуатацiї та iншi безпосередньо пов'язанi витрати. Товариство не визнає в балансовiй вартостi об'єктiв основних засобiв витрати на технiчне обслуговування та поточнi ремонти. Такi витрати визнаються витратами поточного перiоду й розподiляються на собiвартiсть продукцiї. Первiсна оцiнка та облiк основних засобiв вiдповiдає вимогам МСБО 16 «Основнi засоби». Оцiнку справедливої вартостi основних засобiв на дату переходу на МСФЗ Товариство не здiйснювало, оскiльки Товариством використовується модель собiвартостi, згiдно з п.30 МСБО 16 «Основнi засоби».
Для нарахування амортизацiї Товариство застосовує прямолiнiйний метод нарахування амортизацiї основних засобiв, вiдповiдно до МСБО 16. Лiквiдацiйна вартiсть основних засобiв прирiвнюється до нуля. Балансова вартiсть по видах основних засобiв визначена як рiзниця мiж їх первiсною вартiстю та нарахованою амортизацiєю i наведена нижче:
тис. грн.
Найменування показника Будiвлiта споруди Машини та обладнання Транспортнi засоби Iншi основнi засоби Разом
На 01 сiчня 2014р.
Первiсна вартiсть 2148 1907 340 55 4450
Знос 1448 1863 319 44 3674
Балансова вартiсть на 01.01.14. 700 44 21 11 776
Перемiщення в т.ч.:
Надходження 424 424
Знос 318 318
Вибуття: первiсна вартiсть 675 1025 98 2 1800
Вибуття: знос 526 1025 98 2 1651
Амортизацiйнi вiдрахування 70 37 9 3 119
Iншi змiни
Переоцiнка: первiсна вартiсть
Знос
На 31 грудня 2014р.
Первiсна вартiсть 1897 882 242 53 3074
Знос 1310 875 230 45 2460
Балансова вартiсть на 31.12.14. 587 7 12 8 614
Товариство станом на 31.12.2014 року тимчасово не використовує частину основних засобiв, залишковою вартiстю 403 тис. грн. в зв’язку з тим, що вони знаходяться на консервацiї.
Первiсна вартiсть повнiстю амортизованих основних засобiв складає 1 498 тис. грн.
Товариство не має основних засобiв, вилучених з експлуатацiї на продаж. Товариство не має створених основних засобiв. Товариство не має збiльшення або зменшення вартостi основних засобiв протягом звiтного перiоду, якi виникають у результатi переоцiнок, а також у результатi збиткiв вiд зменшення корисностi, визнаних або сторнованих безпосередньо у власному капiталi.
Протягом звiтного року товариство здiйснювало вкладення у модернiзацiю основних засобiв. Незавершенi капiтальнi iнвестицiї станом на звiтну дату склали 46 тис. грн.
Данi примiтки 5 зазначаються у звiтi Баланс (Звiт про фiнансовi результати) (рядки 1010-1012).
Примiтка 6. Iнвестицiйна нерухомiсть
тис. грн.
Найменування показника Будiвлi Разом
На 01 сiчня 2014 року
Первiсна вартiсть 555 555
Знос 402 402
Балансова вартiсть на 01.01.14 року 153 153
Перемiщення в т.ч.:
Надходження: первiсна вартiсть
Надходження: знос
Вибуття: первiсна вартiсть 424 424
Вибуття: знос 318 318
Амортизацiйнi вiдрахування 5 5
Iншi змiни
Переоцiнка: первiсна вартiсть
Знос
На 31 грудня 2014 року
Первiсна вартiсть 131 131
Знос 89 89
Балансова вартiсть на 31.12.14 року 42 42
Оцiнку справедливої вартостi iнвестицiйної нерухомостi на дату переходу на МСФЗ товариство не здiйснювало, оскiльки Товариством використовується модель собiвартостi, згiдно з МСБО 40 «Iнвестицiйна нерухомiсть».
Первiсна собiвартiсть переданих в операцiйну оренду будiвель становить 555 тис. грн. Балансова (залишкова) вартiсть зазначених об’єктiв станом на 01 сiчня 2014 року складає 153 тис. грн. (31.12.2014 року – 42 тис. грн.). Дохiд вiд операцiйної оренди (без врахування податку на додану вартiсть) становив 13 тис. грн.
Данi примiтки 6 зазначаються у звiтi Баланс (Звiт про фiнансовий стан) (рядок 1015-1017).
Примiтка 7. Запаси
В таблицi наведено залишки запасiв товариства на початок та кiнець звiтного року.
тис. грн.
Рядок Найменування статтi Станом на 01.01.2014 Станом на 31.12.2014
1 Сировина i матерiали 15 57
2 Паливно-мастильнi матерiали 30 -
3 Будiвельнi матерiали 10 8
4 Запаснi частини 186 153
5 Мiнеральнi добрива 2 -
6 Малоцiннi та швидкозношувальнi предмети 14 12
7 Незавершене виробництво 533 616
8 Готова продукцiя 113 -
Разом запаси 903 846
Станом на звiтну дату запасiв, переданих у заставу, немає.
Данi примiтки 7 зазначаються у звiтi Баланс (Звiт про фiнансовий стан) (рядок 1100-1104).
Примiтка 8. Грошовi кошти та їх еквiваленти.
Грошовi кошти Товариства зберiгаються на поточних банкiвських рахунках. Облiк грошових коштiв i розрахункiв готiвковими грошовими коштами здiйснюється Товариством згiдно з чинним законодавства стосовно ведення касових операцiй.
тис. грн.
Рядок Найменування статтi Станом на 01.01.2014 року Станом на 31.12.2014 року
1 Готiвковi кошти в касi 1 -
2 Поточний рахунок у банку 283 1557
Разом 284 1557
Обмежень щодо використання коштiв у товариства немає.
У звiтному роцi Товариство отримало вiдсотки по розмiщенню коштiв на банкiвському рахунку в сумi 74 тис. грн.
Данi примiтки 8 зазначаються у звiтi «Баланс» (Звiт про фiнансовий стан) (рядок 1165), а також у «Звiтi про фiнансовi результати» (Звiт про сукупний дохiд) (рядок 2220).
Примiтка 9. Дебiторська заборгованiсть
тис. грн.
Найменування статтi Станом на 01.01.2014 року Станом на 31.12.2014року
Дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги 183 393
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:
- з бюджетом 16 16
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 1823 58
Разом дебiторська заборгованiсть 2022 467
Дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги) є поточною, в зв’язку з цим резерв сумнiвних боргiв не створювався.
Облiк дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги здiйснюється за чистою вартiстю реалiзацiї, яка на судження вищого управлiнського персоналу є справедливою вартiстю.
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками, iнша поточна дебiторська заборгованiсть вiдповiдають критерiям їх визнання активами.
Данi примiтки 9 зазначаються у звiтi «Баланс» (Звiт про фiнансовий стан) (рядок 1125-1135, 1155).
Примiтка 10. Власний капiтал
Статутний фонд ПАТ «Вищеольчедаївське» подiлено на 8 195 585 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0,01 грн. кожна, що складає 81 955,85 грн. Акцiї iснують в бездокументарнiй формi. Заявлений статутний капiтал був повнiстю сформований та сплачений.
Акцiонерами, якi володiють бiльше 10% голосуючих акцiй є 1 фiзична особа, якi належить 51,7613% акцiй та 1 юридична особа, якi належить 12,00523% акцiй.
Структуру власного капiталу наведено нижче:
тис. грн.
Найменування статтi Зареєстрований капiтал Резервний капiтал Додат-ковий капiтал Непокритий збиток(Нерозподiлений прибуток) Разом власний капiтал
Станом на 01.01.2014 року 82 21 7102 (3271) 3934
Переоцiнка
Рух коштiв загальних резервiв, фондiв, прибутку
Збиток за звiтний перiод (462) (462)
Станом на 31.12.2014 року 82 21 7102 (3733) 3472
Данi примiтки 10 зазначаються у звiтi Баланс (Звiт про фiнансовий стан) (рядок 1400, 1410, 1415, 1420, 1495).
Примiтка 11. Довгостроковi зобов’язання i забезпечення
тис. грн.
Найменування статтi Станом на 01.01.2014 Станом на 31.12.2014
Довгостроковi забезпечення 14 30
Цiльове фiнансування 41
Разом 55 30
Залишок забезпечення виплати вiдпусток станом на 31.12.2014 року становить 30 тис. грн. У перiодi, що перевiрявся, товариство не залучало кредити для забезпечення функцiонування основної дiяльностi.
Данi примiтки 11 зазначаються у звiтi «Баланс» (Звiт про фiнансовий стан) (рядок 1520, 1525).
Примiтка 12. Поточнi зобов'язання Товариства
Зобов'язаннями визнається заборгованiсть Товариства iншим юридичним або фiзичним особам, що виникла внаслiдок минулих господарських операцiй, погашення якої у майбутньому, як очiкується, призведе до зменшення ресурсiв Товариства та його економiчних вигiд.
тис. грн.
Найменування статтi Станом на 01.01.2014 року Станом на 31.12.2014 року
Поточна кредиторська заборгованiсть за
- товари, роботи, послуги 11 8
- розрахунками бюджетом 148 34
- розрахунками зi страхування - -
- розрахунками з оплати працi 20 21
- за одержаними авансами - -
Iншi поточнi зобов'язання 12 7
Разом 191 70
Данi примiтки 12 зазначаються у звiтi Баланс (Звiт про фiнансовий стан) (рядки 1615-1690).
Примiтка 13. Доходи Товариства
Дохiд визнається пiд час збiльшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капiталу, за умови що оцiнка доходу може бути достовiрно визначена.
тис. грн.
Найменування показникiв 2014 рiк
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї 295
Дохiд вiд наданих послуг оренди 34
Дохiд вiд реалiзацiї необоротних активiв 153
Iншi операцiйнi доходи 52
Iншi фiнансовi доходи 74
Разом 608
Данi примiтки 13 зазначаються у звiтi «Звiт про фiнансовi результати» (Звiт про сукупний дохiд) (рядки 2000, 2120, 2220).
Примiтка 14. Собiвартiсть реалiзованої продукцiї
тис. грн.
Найменування показникiв 2014 рiк
Матерiальнi затрати 64
Амортизацiя 51
Iншi витрати 112
Разом 227
Данi примiтки 14 зазначаються у звiтi «Звiт про фiнансовi результати» (Звiт про сукупний дохiд) (рядки 2050).
Примiтка 15. Адмiнiстративнi витрати
тис. грн.
Найменування показникiв 2014 рiк
Витрати на персонал 373
Амортизацiя 12
Iншi витрати 44
Разом 429
Данi примiтки 15 зазначаються у звiтi «Звiт про фiнансовi результати» (Звiт про сукупний дохiд) (рядки 2130).
Примiтка 16. Iншi операцiйнi витрати
тис. грн.
Найменування показникiв 2014 рiк
Матерiальнi затрати 23
Витрати на персонал 34
Амортизацiя 62
Собiвартiсть реалiзованих товарiв, необоротних активiв 183
Iншi витрати 112
Разом 414
Данi примiтки 16 зазначаються у звiтi «Звiт про фiнансовi результати» (Звiт про сукупний дохiд) (рядки 2150, 2180).
Примiтка 17. Iнформацiя за сегментами
Товариство здiйснює дiяльнiсть в трьох сегментах:
- реалiзацiя зернових культур;
- надання послуг;
- iнша реалiзацiя.
Iнформацiя за операцiйними сегментами товариства наведена далi:
Доходи i результати за сегментами за 2014 рiк
тис. грн.
Найменування показникiв Дохiд сегмента Нерозподiленi доходи Разом доходiв
Реалiзацiя зернових 295 х 295
Надання послуг оренди 34 х 34
Iншi операцiйнi доходи х 205 205
Разом 329 205 534
Iншi фiнансовi доходи х 74 74
Всього 329 279 608
Найменування показникiв Витрати сегмента Нерозподiленi витрати Разом витрат
Собiвартiсть реалiзацiї зернових 227 х 227
Собiвартiсть послуг 135 х 135
Разом 362 х 362
Адмiнiстративнi витрати х 429 429
Iншi операцiйнi витрати х 279 279
Всього 362 708 1070
Найменування показникiв Результат сегмента Нерозподiлений результат Загальний результат
Реалiзацiя зернових 68 х 68
Надання орендних послуг (101) х (101)
Нерозподiлений результат х (429) (429)
Прибуток (збиток) до оподаткування (33) (429) (462)
Активи та зобов’язання сегментiв
тис. грн.
Найменування показникiв 2014 рiк
Активи сегмента
Реалiзацiя зернових 1779
Надання орендних послуг 63
Iнша реалiзацiя 130
Разом активи сегментiв 1972
Нерозподiленi 1600
Усього активи 3 572
Зобов'язання сегмента
Реалiзацiя зернових 15
Надання орендних послуг -
Iнша реалiзацiя 34
Разом зобов'язання сегментiв 49
Нерозподiленi 3523
Усього зобов'язання 3 572
Примiтка 18. Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток в 2014 роцi у товариства вiдсутнi.
Примiтка 19. Звiт про рух грошових коштiв
Звiт грошових коштiв за 2014 рiк складено за вимогами МСБО 7 «Звiт про рух грошових коштiв» за прямим методом, згiдно з яким розкривається iнформацiя про основнi класи валових надходжень грошових коштiв чи валових виплат грошових коштiв. У звiтi вiдображається рух грошових коштiв вiд операцiйної та неоперацiйної (iнвестицiйної та фiнансової) дiяльностi.
Чистий рух грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi за звiтний рiк становить - 659 тис. грн. (видаток).
Чистий рух грошових коштiв вiд iнвестицiйної дiяльностi за звiтний рiк становить - 1932 тис. грн. (надходження).
Чистий рух грошових коштiв вiд фiнансової дiяльностi за звiтний рiк становить - 0 тис. грн. (надходження).
Результатом чистого руху коштiв вiд дiяльностi Товариства за звiтний рiк є надходження грошових коштiв в сумi - 1273 тис. грн.
Грошовi потоки в iноземнiй валютi вiдсутнi.
Примiтка 20. Операцiї з пов'язаними сторонами
Протягом звiтного року управлiнському персоналу Товариства нараховувалась i виплачувалась заробiтна плата вiдповiдно до встановленої системи оплати працi. Компенсацiї та iншi додатковi виплати керiвництву Товариства, iншому управлiнському персоналу не здiйснювались.
Протягом звiтного року Товариство здiйснювало господарськi операцiї iз пов'язаними сторонами, зокрема, з фермерським господарством «Вищеольчедаївське». Дебiторська заборгованiсть по розрахунках за товари (роботи, послуги) з пов’язаною стороною на кiнець звiтного року складає 291 тис. грн.
Примiтка 21. Прибуток (збиток) на акцiю
Базисний прибуток (збиток) на акцiю розраховано шляхом дiлення прибутку (збитку) за рiк на середньозважену кiлькiсть акцiй в обiгу упродовж звiтного року.
тис. грн.
Найменування показникiв 2014 рiк
Прибуток (збиток) тис. грн. (462)
Середньозважена кiлькiсть акцiй в обiгу 8 195 585
Базисний прибуток (збиток) на акцiю, грн. (0,056)
Примiтка 22. Подiї пiсля звiтного перiоду
Вiдповiдно до засад, визначених МСБО 10 «Подiї пiсля звiтного перiоду» щодо подiй пiсля дати балансу, подiї що потребують коригування активiв та зобов'язань у товариства вiдсутнi.
Керiвник Дмитрук В.I.
Головний бухгалтер Река А.В.
.
.
.
|