Приватне акціонерне товариство «ВИЩЕОЛЬЧЕДАЇВСЬКЕ»

Код за ЄДРПОУ: 00385520
Телефон: (04356) 3-64-44
e-mail: fholched@ukr.net
Юридична адреса: 23441,Вінницька обл., Мурованокуриловецький район, с.Малий Обухів, вул. Аграрна 7 "А"
 
Дата розміщення: 19.04.2018

Річний звіт за 2017 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ПрАТ "Вищеольчедаївське" створене шляхом приватизацiї Вищеольчедаївського бурякорадгоспу в груднi 1994 р. вiдповiдно до наказу РВ ФДМУ по Вiнницькiй областi. Господарство має зерно-буряковий напрямок iз розвиненим тваринництвом, спецiалiзується по вирощуванню насiння цукрових бурякiв.

Проведено розпаювання землi та оформленi договори оренди на землю.

Злиття, подiлу, приєднання, перетворення та видiлу в iсторiї розвитку товариства не вiдбувалось.

Вiдповiдно до рiшення рiчних загальних зборiв акцiонерiв товариства вiд 24 березня 2017 року прийнято рiшення про змiну типу акцiонерного товариства з ПУБЛIЧНОГО на ПРИВАТНЕ, а саме ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ВИЩЕОЛЬЧЕДАЇВСЬКЕ".

Дата державної реєстрацiї вiдповiдних змiн до вiдомостей про юридичну особу, що мiстяться в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб пiдприємцiв та громадських формувань 28 березня 2017 року.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Станом на 31.12.2017 року у господарствi виробничих пiдроздiлiв не залишилось.

Послуги по обробiтку землi надаються найманими органiзацiями.

Перспективи розвитку не передбачаються.

середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiвi облiкового складу - 5 осiб;

середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом – 0 осiб;

чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого дня - 0 осiб;

Фонд оплати працi 2016 рiк - 248,9 тис.грн .

Фонд оплати працi 2017 рiк - 165,7 тис.грн .

Фонд заробiтної плати зменшився в зв'язку iз зменшенням кiлькостi працiвникiв.

Пiдвищення квалiфiкацiї працiвникiв протягом звiтного перiоду не вiдбувалось.

Кадрова програма, спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв опреацiйними потребам емiтента на 2016 рiк не затверджувалась.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент до будь-яких об'єднань пiдприємств не належить.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльної дiльяностi з iншими пiдприємствами, органiзацiями, установами емiтент не проводить.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Протягом звiтного перiоду пропозицiй щодо реогранiзацiї товариства з боку третiх осiб не надходило.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена згiдно з вимогами Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку (надалi – ПСБО), та Облiкової полiтики ПрАТ "Вищеольчедаївське". Рiчна фiнансова звiтнiсть складена на пiдставi даних бухгалтерського облiку Товариства за станом на кiнець останнього дня звiтного року.

Фiнансова звiтнiсть Товариства за 2017 фiнансовий рiк є звiтнiстю, яка вiдповiдає вимогам ПСБО.
Фiнансова звiтнiсть складена на основi принципу справедливої вартостi, крiм тих, справедливу вартiсть яких неможливо оцiнити достовiрно. Ця фiнансова звiтнiсть вiдображає поточну оцiнку управлiнського персоналу Товариства.
Фiнансова звiтнiсть Товариства станом на 31.12.2017 року в усiх суттєвих аспектах достовiрно та повно подає фiнансову iнформацiю про Товариство станом на 31.12.2017 р. згiдно з нормативними вимогами щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi.
Товариство для складання фiнансової звiтностi використовує Концептуальну основу за Нацiональними положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку. Аудиторською перевiркою було охоплено повний пакет фiнансової звiтностi, складенi станом на 31.12.2017 року.
На Товариствi фiнансова звiтнiсть складалась протягом 2017 року своєчасно та представлялась до вiдповiдних контролюючих органiв.
Бухгалтерський облiк Товариства ведеться на паперових носiях, а також з використанням комп’ютерної технiки та програмного забезпечення 1С-бухгалтерiя.
Фiнансова звiтнiсть Товариства за 2017 рiк своєчасно складена та подана до вiдповiдних державних органiв управлiння у повному обсязi. Методологiя та органiзацiя бухгалтерського облiку у Товариствi вiдповiдає встановленим вимогам чинного законодавства та прийнятої Товариством облiкової полiтики за 2017 р. Бухгалтерський облiк на Товариствi протягом 2017 року вiвся в цiлому у вiдповiдностi до вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" № 996-XIV вiд 16.07.99 року, вiдповiдно до Нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та Iнструкцiї "Про застосування плану рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань та господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй", затвердженої Наказом Мiнфiну України вiд 30.11.99 № 291 та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї облiку.

Протягом звiтного перiоду Товариство дотримувалось наступних принципiв дiяльностi, облiку та складання фiнансової звiтностi: автономнiсть, безперервнiсть, перiодичнiсть, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат, повного висвiтлення, послiдовностi, обачностi та єдиного грошового вимiрника.

Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально – ордернiй системi
рахiвництва вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку та вимог Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 16.07.1999 року № 996-XIY та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
Облiкова полiтика Товариства встановлює порядок органiзацiї та ведення бухгалтерського облiку, визначає принципи, методи i процедури, що використовуються Товариством для складання та подання фiнансової звiтностi.
Облiкова полiтика Товариства - документ, головною метою якого є загальна регламентацiя застосованих на практицi прийомiв та методiв бухгалтерського облiку, технологiй обробки облiкової iнформацiї та документообiгу.
Облiкова полiтика Товариства будується у вiдповiдностi з чинним законодавством України для приватних акцiонерних товариств, а саме: Законом України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi», Законом України «Про акцiонернi товариства», нормативними актами Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, Планом рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов'язань i господарських операцiй пiдприємств i органiзацiй України, внутрiшнiми нормативними документами Товариства, що визначають порядок здiйснення бухгалтерських операцiй. Обрана Товариством облiкова полiтика:
-забезпечує повноту та достовiрнiсть вiдображення операцiй в облiку;
-визначає систему ведення бухгалтерського облiку;
-закрiплює правила та процедури, прийнятi керiвництвом для ведення фiнансового, управлiнського та податкового облiку;
-вiдображає особливостi органiзацiї та ведення бухгалтерського облiку;
-направлена на повне задоволення потреб управлiння Товариством;
-сприяє виконанню повного обсягу фiнансово - господарських операцiй;
-забезпечує встановлення контролю здiйснення цих операцiй;
-встановлює правила документообiгу;
-затверджує ведення системи рахункiв i регiстрiв бухгалтерського облiку;
-визначає технологiю обробки облiкової iнформацiї.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва формування певних суджень, оцiнок та припущень, якi впливають на застосування принципiв облiкової полiтики, а також на суми активiв та зобов'язань, доходiв та витрат, що вiдображенi у звiтностi. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд цих оцiнок.
Облiкова полiтика мiстить правила ведення бухгалтерського облiку, дотримання яких є обов'язковими. За цим документом затверджується методологiя вiдображення окремих бухгалтерських операцiй та особливостi органiзацiї бухгалтерського облiку.
Товариство постiйно керується одними й тими ж правилами бухгалтерського облiку, крiм випадкiв iстотних змiн в дiяльностi або в правовiй базi. Методи облiку та оцiнки статей балансу, як правило, використовуються постiйно.
Облiкова полiтика Товариства базується на основних принципах бухгалтерського облiку та дотримується таких основних критерiїв як:
-наступнiсть, тобто залишки на балансових та позабалансових рахунках на початок поточного звiтного перiоду повиннi вiдповiдати залишкам на кiнець попереднього перiоду;
-повнота вiдображення в бухгалтерському облiку всiх фактiв господарської дiяльностi; усi господарськi операцiї пiдлягають реєстрацiї на рахунках бухгалтерського облiку без будь- яких виняткiв. Фiнансова звiтнiсть має мiстити всю iнформацiю про фактичнi та потенцiйнi наслiдки операцiй Товариства, яка може впливати на рiшення, що приймаються згiдно з нею;
-обачнiсть, застосування в бухгалтерському облiку методiв оцiнки, вiдповiдно до яких активи та/або дохiд не завищуватимуться, а зобов'язання та/ або витрати - не занижуватимуться;
-прiоритет змiсту над формою, тобто вiдображення в бухгалтерському облiку та розкриття у звiтностi фактiв господарської дiяльностi, виходячи не тiльки з правової норми, але i з економiчного змiсту фактiв та умов господарювання;
-несуперечнiсть, тобто тотожнiсть даних аналiтичного облiку оборотам та залишкам за рахунками синтетичного облiку на перше число кожного мiсяця, а також показникiв бухгалтерської звiтностi даним синтетичного та аналiтичного облiку;
-рацiональнiсть, тобто рацiональне та економiчне ведення бухгалтерського облiку, виходячи з умов господарської дiяльностi Товариства;
-вiдкритiсть, тобто фiнансовi звiти побудованi детально i чiтко, максимально зрозумiлi для користувачiв, достовiрно вiдображають господарськi операцiї, уникають двозначностi в вiдображеннi позицiї Товариства. Необхiднi пояснення дано в додатках та пояснювальних записках до звiтiв;
-суттєвiсть - у фiнансових звiтах знаходить вiдображення вся iстотна iнформацiя, корисна для прийняття рiшень керiвництвом, iнвесторами, та iншими користувачами звiтностi;
-своєчаснiсть вiдображення фактiв господарської дiяльностi в бухгалтерському облiку;
-автономнiсть, тобто активи та зобов'язання Товариства повиннi бути вiдокремленi вiд активiв та зобов'язань власникiв цього Товариства або iнших пiдприємств;
-безперервнiсть, тобто оцiнка активiв здiйснюється, виходячи з припущення, що дiяльнiсть Товариства продовжуватиметься в неосяжному майбутньому;
-нарахування та вiдповiднiсть доходiв та витрат для визначення фiнансового результату звiтного перiоду потрiбно порiвняти доходи звiтного перiоду з витратами, що були здiйсненi для отримання цих доходiв. Доходи i витрати вiдображаються в бухгалтерському облiку та фiнансовiй звiтностi в момент їх виникнення незалежно вiд дати надходження або сплати грошових коштiв.
Доходи - це збiльшення економiчних вигод протягом облiкового перiоду у виглядi надходження чи збiльшення корисностi активiв або зменшення зобов'язань, результатом чого є збiльшення власного капiталу, за винятком його збiльшення, пов'язаного з внесками акцiонерiв.
Витрати - це зменшення економiчних вигод протягом облiкового перiоду у виглядi вибуття чи амортизацiї активiв або виникнення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капiталу за винятком зменшення, пов’язаного з виплатами акцiонерам.
Власний капiтал - це залишкова частина в активах Товариства пiсля вирахування всiх зобов'язань.
Принцип нарахування застосовується Товариством при наявностi таких умов:
-фiнансовий результат операцiї можливо розрахувати за даними пiдтверджуючих документiв (угод, актiв, накладних);
-доходи або витрати вiдповiдають виникненню реальної заборгованостi, якщо заборгованiсть виникла за активом балансу - нараховуються доходи, за пасивом балансу - нараховуються витрати.
Якщо через вiдсутнiсть даних неможливо визначити точну суму доходiв (витрат) в останнi днi мiсяця, не нарахованi суми враховуються в наступному мiсяцi.
Товариство враховує доходи вiд наданої послуги у розмiрi витрат, пов'язаних iз наданням такої послуги, якщо є впевненiсть в отриманнi цих доходiв, якщо такої впевненостi немає, враховуються тiльки витрати. Доходи за цими операцiями будуть проведенi при їх фактичному отриманнi;
-послiдовнiсть - постiйне (iз року в рiк) застосування обраної облiкової полiтики;
-iсторична (фактична ) собiвартiсть, тобто активи та зобов'язання облiковуються, як правило, за вартiстю їх придбання чи виникнення.
Основними складовими облiкової полiтики Товариства є:
-внутрiшнiй план аналiтичних рахункiв бухгалтерського облiку Товариства;
-iншi чиннi внутрiшнi нормативнi акти в частинi органiзацiї та ведення бухгалтерського облiку, документообiгу та контролю господарських операцiй.
Облiкова полiтика в Товариствi застосовується до подiй та операцiй з часу їх виникнення.
Актив враховується в балансi, коли є ймовiрнiсть надходження майбутнiх економiчних вигод для Товариства i актив має собiвартiсть або вартiсть, яка може бути достовiрно обчислена.
Зобов'язання - це теперiшня заборгованiсть, що виникає внаслiдок минулих подiй, вiд погашення якої очiкується вибуття ресурсiв Товариства.
Активи i зобов'язання Товариства оцiнюються i вiдображаються в облiку з достатньою мiрою обережностi з метою уникнення можливостi перенесення iснуючих фiнансових ризикiв на наступнi звiтнi перiоди. Тому методи оцiнки активiв та зобов'язань базуються на головних принципах мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку. Через оцiнку активiв та зобов'язань надходить iнформацiя про загальну вартiсть майна Товариства, його зобов'язань, про вартiсть окремих статей балансу. Не пiдлягає оцiнцi готiвка та стандартнi зобов'язання.
Облiк основних засобiв ведеться товариством на рахунку 10 «Основнi засоби».
Для цiлей бухгалтерського облiку основнi засоби класифiкуються за групами згiдно з МСБО 16 «Основнi засоби».
Одиницею облiку основних засобiв є об'єкт основних засобiв. Придбанi основнi засоби зараховуються на баланс товариства за собiвартiстю.
Нарахування амортизацiї в облiку здiйснюється по кожному об'єкту прямолiнiйним методом протягом строку корисного використання об'єкта, який визначається при введеннi його в експлуатацiю (оприбуткуваннi на баланс).
Iнвестицiйну нерухомiсть товариство оцiнює та вiдображає в бухгалтерському облiку за собiвартiстю згiдно з МСБО 40 «Iнвестицiйна нерухомiсть». Нарахування амортизацiї в облiку здiйснюється по кожному об'єкту прямолiнiйним методом протягом строку корисного використання об'єкта, який визначається при введеннi його в експлуатацiю (оприбуткуваннi на баланс).
Товариство веде бухгалтерський облiк запасiв вiдповiдно до МСБО 2 «Запаси».
Придбанi запаси зараховуються на баланс товариства за собiвартiстю.
Вибуття запасiв здiйснюється за методом середньозваженої собiвартостi.
Облiк касових операцiй в товариствi здiйснювався вiдповiдно до «Положення про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi», затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 15.12.2004 року №637 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 13 сiчня 2005 року за № 40/10320.
Доходи визначаються у разi збiльшення економiчних вигiд протягом облiкового перiоду у виглядi надходження чи збiльшення корисностi активiв або у виглядi зменшення зобов’язань, результатом чого є збiльшення власного капiталу, за винятком збiльшення, пов’язаного з внесками учасникiв вiдповiдно до МСБО 18 «Дохiд».
Витрати визначаються у разi зменшення економiчних вигiд протягом облiкового перiоду у виглядi вибуття чи амортизацiї активiв або у виглядi виникнення зобов’язань, результатом чого є зменшення власного капiталу, за винятком зменшення, пов’язаного з виплатами учасникам.


основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; В 2017 роцi господарство займалося вирощуванням та реалiзацiєю: ячменю.
Робота товариства носить сезонний характер та залежить вiд сезонних змiн.
Вироблена продукцiя реалiзується на територiї України.
Основними клiєнтами є комерцiйнi структури , приватнi пiдприємства.
Особливiстю розвитку галузi є впровадження енергозберiгаючих технологiй, зниження кiлькостi механiзованих процесiв обробiтку землi.
В зерновiй галузi конкуренцiю складають пiдприємства з iноземними iнвестицiями , оснащенi новою потужною технiкою .
Постачальниками ПММ, добрив , засобiв захисту рослин та запчастин являються Пiдприємства з якими товариство працює на постiйнiй основi , тобто на протязi декiлькох рокiв .
Кiлькiсть постачальникiв, за основними видами матерiалiв, що займають бiльше 10% в загальному об'ємi постачання 2 юридичних особи, а саме: паливо –ТОВ»Бест Ойл»; запаснi частини - ТОВ "Украгрозапчастина".
Нових технологiй через брак коштiв у звiтному перiодi товариством не запроваджувалося.
На найближчий час не планується капiтальне будiвництво та поновлення технiки , с/г обладнання.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Останнi 5 рокiв Товариством активи не придбавалися.

Вiдчужено активiв на суму 4413,0 тис.грн,

в т.ч. продано сiльськогосподарської технiки – 469,2 тис.грн.

будiвель – 1758,8 тис.грн.,

автотранспорту – 83,3 тис.грн.

Значних iнвестицiй або придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю емiтент не планує.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Протягом звiтного року Товариство здiйснювало господарськi операцiї iз пов'язаними сторонами, зокрема, з фермерським господарством «Вищеольчедаївське».

Дебiторська заборгованiсть по розрахунках за товари (роботи, послуги) з пов’язаною стороною на кiнець звiтного року складає 0 грн.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основнi засоби товариства знаходяться за мiсцем його розташування.

Строк корисної експлуатацiї будiвель -25 рокiв, споруд - 20 рокiв, обладнання виробничого призначення - 10 рокiв, транспортних засобiв - 10 рокiв.

Основнi засоби за кожною основною групою використовуються за своїм прямим призначенням.

На початок звiтного перiоду первiсна вартiсть основних засобiв становить 2772 тис.грн.

На кiнець звiтного перiоду первiсна вартiсть основних засобiв становить 2225 тис.грн.

Сума зносу станом на 31.12.2017 року становить 1906 т.грн. або 85,66% первiсної вартостi.

Залишкова вартiсть – 319 тис.грн.

Змiна вартостi основних засобiв вiдбулася за рахунок продажу та списання.

За звiтний перiод основнi засоби не закуплялись , продано(списано) на суму )547 тис.грн.

Дохiд, отриманий вiд здавання у звiтному перiодi основних засобiв в оренду: будинки i споруди – 15,2 тис.грн; автотранспорт –21,2 тис.грн;

Також здавалися в оренду основнi засоби: Автомобiль ГАЗ-53 (молоковоз), зерносховище, критий тiк, зерносклад, критий тiк, трактор Т-156, , Трактор Т-150 , зерномет ЗМ-60. Сума прибутку за рiк - 80,4 тис.грн.

За 2017 рiк товариством основнi засоби не придбавалися, продано (списано) на суму 160,0 тис.грн по залишковiй вартостi.
Екологiчнi питання не впилвають на використання активiв товариства.

Планiв капiтального будiвництва, удосконалення основних засобiв чи розширення у товариства немає.

Обмеження на використання основних засобiв немає.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; На сьогоднiшнiй день проблемою товариства є недостатнiсть обiгових коштiв , високi цiни на ПММ , добрива , засоби захисту рослин , запчастини . а також не достатнiсть квалiфiкованих кадрiв, зменшення механiзованої працi, регулювання зi сторони держави рiвня закупiвельних цiн нас/г продукцiю.
Ступiнь залежностi Товариства вiд законодавчих та економiчних обмежень достатньо значна.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Штрафи та компенсацiї за порушення чинного законодавства на пiдприємство у звiтному перiодi не накладалися.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. Робочого капiталу для поточних потреб недостатньо.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Укладених, але невиконаних договорiв на кiнець звiтного перiоду товариство не має.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Посiяти новi районованi сорти зернових культур з метою отримання високих врожаїв.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; В звiтному перiодi дослiджень та розробок не проводилось.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судових справ стороною в яких виступає Емiтент або його посадовi особи у звiтному перiодi не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. 1.Пiдприємство недостатньо фiнансово стiйке, але має можливiсть погасити поточнi зобов'язання при мобiлiзацiї всiх обiгових коштiв, має досить високий рiвень фiнансової незалежностi вiд зовнiшнiх джерел фiнансування.

2.Власний капiтал товариства забезпечує погашення поточних зобов'язань товариства.

3.У звiтному перiодi чистий збиток склав 400 тис.грн; У 2016 роцi товариство отримало 435 тис.грн чистого збитку; У 2015 роцi 347 тис.грн чистого збитку. У 2014 роцi товариством отримано 462 тис.грн збитку. У 2013 роцi збиток складає 36 тис.грн;

4.Собiвартiсть реалiзованої продукцiї та чистий дохiд вiд реалiзацiї: 2014 рiк - 227 тис.грн. За 2015 рiк - 246 тис.грн. За 2016 рiк 1 тис.грн. За 2017 рiк - 853 тис.грн.

5.В зв'язку iз зменшенням чисельностi працiвникiв значно зменшились витрати на оплату працi: У звiтному перiодi - 196 тис.грн; у 2016 роцi - 249 тис.грн; у 2015 роцi - 210 тис.грн; у 2014 роцi -295 тис.грн, що на 72 тис.грн менше, нiж у 2013 роцi.

6. На 1465 тис.грн зменшилися матерiальнi витрати у 2013 роцi порiвняно з 2012 роком, у 2014 роцi матерiальнi витрати склали 87 тис.грн, що менше попереднього року на 132 тис.грн.У 2015 роцi матерiальнi витрати зросли i складають 310 тис.грн. У2016 роцii матерiальнi затрати склали 238 тис.грн. У 2017 роцi - 595 тис.грн.

7. Вiдповiдно до рiшення рiчних загальних зборiв акцiонерiв товариства вiд 24 березня 2017 року прийнято рiшення про змiну типу акцiонерного товариства з ПУБЛIЧНОГО на ПРИВАТНЕ, а саме ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ВИЩЕОЛЬЧЕДАЇВСЬКЕ".

Дата державної реєстрацiї вiдповiдних змiн до вiдомостей про юридичну особу, що мiстяться в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб пiдприємцiв та громадських формувань 28 березня 2017 року.

Особлива iнформацiя про змiну типу акцiонерного товариства розмiщена Емiтентом в Загальнодоступнiй базi даних НКЦПФР 28 березня 2017 року.