|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
САТ "Вищеольчедаївське" створене шляхом приватизацiї Вищеольчедаївського бурякорадгоспу в груднi 1994 р. вiдповiдно до наказу РВ ФДМУ по Вiнницькiй областi. Господарство має зерно-буряковий напрямок iз розвиненим тваринництвом, спецiалiзується по вирощуванню насiння цукрових бурякiв.
Проводиться розпаювання землi оформляються договори оренди на землю.
Злиття, подiлу, приєднання та видiлу в iсторiї розвитку товариства не вiдбувалось.
про дематерiалiзацiю випуску простих iменних акцiй (переведення випуску iменних акцiй САТ "Вищеольчедаївське" випущених у документарнiй формi iснування, у бездокументарну форму iснування). Дата закриття реєстру у ТОВ "Партнер-реєстр" визначена 05.01.2011 року. ПАТ "Вищеольчедаївське заключило договiр з зберiгачем, у якого власники акцiй можуть вiдкрити рахунки у цiнних паперах: - ПрАТ "Фондова компанiя "Автоальянс-iнвест"; iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ - 22926761; данi свiдоцтва про державну реєстрацiю - бланк А01 №725983, номер запису 1 074 105 0013 029614, видане 20.03.1995 року Печерською районною у м.Києвi державною адмiнiстрацiєю; мiсцезнаходження - 04116, м.Київ, вул. Старокиївська, 10, лiцензiя на проведення професiйної дiяльностi на фондовому ринку - депозитарної дiяльностi, а саме депозитарної дiяльностi зберiгача цiнних паперiв - АГ №399194, видана 09.09.2010 року ДКЦПФР; строк дiї лiцензiї з 16.10.2007 року до 16.10.2012 року. Також заключений договiр з депозитарiєм, який буде обслуговувати випуск акцiй- ВАТ "Нацiональний депозитарiй України"; iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ - 30370711; данi свiдоцтва про державну реєстрацiю - бланк А00 №020227, 01001, м. Київ, вул. Б.Грiнченка, 3, лiцензiя на проведення професiйної дiяльностi на фондовому ринку - депозитарної дiяльностi, а саме депозитарної дiяльностi депозитарiю цiнних паперiв - АВ №189650, видана 19.09.2006 року ДКЦПФР. |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
У звiтному перiодi змiн в органiзацiйнiй структурi товариства не вiдбувалося.Станом на 31.12.2010 року в господарствi залишилося три вiддiлення , автопарк , ЦРМ.
Фiлiй, представництв, дочiрнiх пiдприємств та iнших вiдокремленних структурних пiдроздiлiв немає.
В.Ольчедаївське вiддiлення : дiє двi бригади - тракторно - рiльнича , МТФ.
Петрiвське вiддiлення : дiє три бригади - 2 тракторно - рiльничi. МТФ.
Привiтнянське вiддiлення : дiє двi бригади - тракторно - рiльнича, МТФ.
Перспектив розвитку не передбачається. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiй щодо реогранiзацiї з боку третiх осiб не надходило. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
У 2010 роцi ПАТ "Вищеольчедаївське" згiдно Положенню про органiзацiю бухгалтерського облiку i звiтностi в Українi, затвердженого Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України №250 вiд 03.04.1993 року "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть", затвердженого Верховною Радою України була прийнята наступна облiкова полiтика:
- групування господарчих операцiй здiйснювалося по кредитовим оборотам з використанням журналiв-ордерiв;
- господарчi операцiї здiйснювалися в нацiональнiй валютi України способом пiдсумування проведених витрат;
- вiдпуск запасiв у виробництво здiйснювався по середньозважених цiнах;
- принцип подвiйного запису всiх господарчих операцiй.
Бухгалтерський облiк на пiдприємствi грунтувався на слiдуючих принципах:
- обачнiсть;
- повне висвiтлення всiх господарських операцiй i подiй;
- фiнансова i бухгалтерська звiтнiсть складалася наростаючим принципом помiсячно i поквартально;
- послiдовнiсть та безперервнiсть операцiй вiдповiдно до їх сутностi.
Така облiкова полiтика дає можливiсть надавати протягом року правдиву iнформацiю про фiнансове становище ПАТ "Вищеольчедаївське" про рух грошових коштiв та iнших активiв. Протягом 2010 року облiкова полiтика на пiдприємствi не змiнювалася.
ВИЗНАННЯ ТА АМОРТИЗАЦIЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБIВ.
Бухгалтерський облiк проводиться з дотриманням П(С)БО та облiкової полiтики.
Данi бухгалтерських рахункiв спiвставленнi в бухгалтерських регiстрах, головнiй книзi i Балансi пiдприємства.
Облiк основних засобiв Пiдприємства ведеться вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.04.2000 р. № 92 (далi - П(С)БО 7), та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 18 травня 2000 року за №288/4509 та Положення про бухгалтерський облiк Установи.
Нарахування амортизацiї основних засобiв проводилося у вiдповiдностi з Українським податковим законодавством. Амортизацiя нараховується шляхом використання встановлених норм до залишкової вартостi основних засобiв на початок звiтного перiоду.Знос (амортизацiя) основних засобiв нараховується у вiдповiдностi з вимогами статтi 8 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" вiд 22.05.1997 року . № 238/97 - ВР з урахуванням наступних змiн i доповнень у розрiзi груп, порядок формування яких встановлено п.п.8.2.2 " Закону про прибуток ".
Аналiтичний i синтетичний облiк основних засобiв ведеться у вiдповiдностi з вимогами чинного законодавства. Склад основних засобiв, достовiрнiсть i повнота їх оцiнки, а також ступiнь розкриття iнформацiї в цiлому вiдповiдають вимогам П(С)БО 7 та Положенню про бухгалтерський облiк Пiдприємства.
ЗАПАСИ.
В 2010 роцi для ведення бухгалтерського облiку сировини, товарiв, матерiалiв та iнших товарно-матерiальних цiнностей товариство застосовувало вимоги Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси", затвердженого Наказом Мiнiстерства фiнансiв України №246 вiд 20.10.1999 року iз врахуванням змiн i доповнень.. Оцiнка запасiв здiйснювалася за методом середньозваженої собiвартостi вiдповiдної одиницi запасiв, тобто по середнiх цiнах, якi склалися на даний вид запасiв. Для бухгалтерського облiку Пiдприємства запаси класифiкують на такi групи: основнi та допомiжнi матерiали, малоцiннi та швидкозношуванi предмети та iншi матерiальнi цiнностi. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування або однорiдна група. Придбанi (отриманi) або виробленi запаси зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю. Первiсна вартiсть запасiв визначається згiдно з П(С)БО 9. Товарно - матерiальнi цiнностi ( сировина, основнi та допомiжнi матерiали, паливо, запаснi частини та iнше) для цiлей бухгалтерського облiку вiдображенi в балансi вiдповiдно до вимог Положення ( стандарту) бухгалтерського облiку 9 " Запаси", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20.10.1999 р. № 246 зi змiнами та доповненнями. Одиницею бухгалтерського облiку на пiдприємствi є їх найменування. Придбанi запаси зарахованi на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю, при цьому запаси придбанi за плату зарахованi на баланс по собiвартостi придбання. Списання товарно - матерiальних цiнностей на витрати пiдприємства протягом звiтного перiоду здiйснюється згiдно наказу про облiкову полiтику, що вiдповiдає вимогам п.18 П(С)БО 9 "Запаси.
ВИЗНАЧЕННЯ ГРОШОВИХ КОШТIВ.
Облiк касових операцiй ведеться на пiдприємствi згiдно "Положення про ведення касових операцiй в нацiональнiй валютi України", затвердженого Постановою Нацiонального банку України вiд 19.02.2001 року №72. Аналiтичний облiк операцiй на розрахунковому рахунку вiдповiдає даним виписок iз банкiвських рахункiв.
Рiчна фiнансова звiтнiсть за 2010 рiк складена вiдповiдно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" та постанови Кабiнету мiнiстрiв України вiд 28.02.2001року № 419 " Порядок подання фiнансової звiтностi ". Фiнансова звiтнiсть складена та подана вiдповiдно до п. 5 вищезазначеної Постанови у нацiональнiй валютi України ( гривнi) станом на 31.12.2010 року i охоплює перiод з 01.01.2010року по 31.12.2010 року. Сукупнiсть принципiв, методiв i процедур , що використовувались товариством для складання i подання фiнансової звiтностi вiдповiдають наказу про облiкову полiтику пiдприємства . Положення наказу про облiкову полiтику використовувались товариством на протязi звiтного перiоду без змiн.
Данi форм квартальної фiнансової звiтностi товариства вiдповiдають даним синтетичного та аналiтичного облiку та Головнiй книзi.Бухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально - ордернiй системi рахiвництва вiдповiдно до нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, затверджених наказами Мiнiстерства фiнансiв України та вимог Закону України " Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999 року № 996-XIY та iнших нормативних документiв з питань органiзацiї бухгалтерського облiку.
ДОХОДИ I ВИТРАТИ.
Витрати виробництва та обiгу за їх елементами здiйсненi на пiдприємствi вiдповiдно до Положення ( стандарту) бухгалтерського облiку 16 " Витрати" зi змiнами i доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 31.12.1999р. за № 318. До виробничої собiвартостi продукцiй ( робiт, послуг) пiдприємством включено (аналiз рахункiв 90, 94 класу 9):
- прямi матерiальнi витрати ;
- прямi витрати на оплату працi ;
- iншi операцiйнi витрати;
- фiнансовi витрати;
- iншi витрати;
Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) i iнших активiв достовiрно визначена на пiдприємствi вiдповiдно до п.8 Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 15 " Доход" зi змiнами та доповненнями, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 29.11.1999 р. № 290. Визначенi доходи ( аналiз рахункiв 70, 71 класу 7) вiд звичайної дiяльностi класифiкованi в бухгалтерському облiку за такими групами:
-- доход (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг);
-- iншi операцiйнi доходи;
-- iншi доходи;
По даних бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi товариства до складу iнших операцiйних доходiв включено доходи вiд операцiйної оренди активiв, нарахованi вiдсотки банку, до iнших доходiв - доходи вiд реалiзацiї необоротних активiв.
ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Дебiторська заборгованiсть визнана на пiдприємствi активом , тому що iснує ймовiрнiсть отримання майбутнiх економiчних вигiд i достовiрно визначена її сума, що вiдповiдає вимогам п.5 Положення ( стандарту) бухгалтерського облiку 10 "Дебiторська заборгованiсть", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 08.10.1999 року № 237 зi змiнами та доповненнями. Поточна дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги включена до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю вiдповiдно до вимог п.7 П( С)БО 10 "
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ.
Згiдно Положення (Стандарту) бухгалтерського облiку 11 "Зобов'язання ". Облiк короткострокових та довгострокових зобов'язань вiдповiдає Положенню(стандарту) бухгалтерського облiку 11 " Зобов'язання ". Данi аналiтичного облiку зобов'язань вiдповiдають даним синтетичного облiку. |
Текст аудиторського висновку |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
про фiнансову звiтнiсть публiчного акцiонерного товариства
"Вищеольчедаiвське" станом на 31 грудня 2010 р.
Вiдомостi про аудиторську фiрму та про умови договору про проведення аудиту
Аудиторська перевiрка фiнансової звiтностi публiчного акцiонерного товариства "Вищеольчедаiвське" (надалi пiдприємство) станом на 31.12.2010 р. проводилася вiдповiдно договору на проведення аудиту № 28 вiд 22.03.2011 р. аудиторською фiрмою "Укртрансаудит" код за ЄДРПОУ 21520330, свiдоцтво про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 00073 вiд 26.01.2001 р., продовжене Аудиторською палатою України та чинне до 2015 р., сертифiкат аудитора серiї А-000254, виданий 17.02.1994 р. та чинний до 31.01.2013 р.(дiю сертифiката аудитора продовжено Аудиторською палатою Украiни 31.01.2008 р., рiшення № 1861),аудитор Фiца В.Г. Дата початку та закiнчення проведених робiт: 22-27 березня 2011 року.
Основнi вiдомостi про акцiонерне товариство:Найменування пiдприємства - ПАТ "Вищеольчедаiвське";Код ЕДРПОУ - 00385520;Юридична адреса та мiсце знаходження - с. Обухiв Мурованокуриловецького району, вул. Комсомольська № 1; т.(04356)3-64-44;Органiзацiйно-правова форма - Публiчне акцiонерне товариство;№ свiдоцтва про державну реєстрацiю i дата видачi - Серiя А00 № 783367 вiд 5.04.2000 р.;Орган, що видав свiдоцтво - Мурованокуриловецька райдержадмiнiстрацiя;Дата внесення змiн до установчих документiв - Замiна свiдоцтва про державну реєстрацiю 05.04.2010 р.;Основнi види дiяльностi - 01.11.0-вирощування зернових та технiчних культур;01.21.0-розведення великоi рогатоi худоби;51.23.0-оптова торгiвля живими тваринами;Банкiвськi реквiзити - 26005231593 в ПАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 380805Перелiк перевiреної фiнансової iнформацiї, опис роботи , виконаноi аудиторомДля проведення перевiрки були використанi засновницькi документи, галузевi положення, звiтнi форми, наказ пiдприємства про облiкову полiтику у 2010 р. Перевiрена достовiрнiсть фiнансової iнформацiї за 2010 р, яка вiдображена в наступнiй фiнансовiй звiтностi: "Баланс", "Звiт про фiнансовi результати", "Звiт про рух грошових коштiв", "Звiт про власний капiтал", "Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi".Обсяг фiнансової перевiрки: аудиторська перевiрка здiйснена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту , Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку , затвердженого рiшенням ДКЦПФР № 1528 вiд 19.12.2006 р. , iнструктивного листа щодо обсягу розкриття емiтентами iнформацiї про аудиторський висновок , який оприлюднюється в офiцiйному друкованому виданнi та розмiщується в загальнодоступнiй iнформацiйнiй базi Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, який затверджений рiшенням ДКЦПФР № 69 вiд 31.01.2008 р. Пiд час перевiрки на вибiрковiй основi використовувались данi Головної книги та журналiв-ордерiв за 2010 рiк, данi промiжної квартальної та мiсячної фiнансової та податкової звiтностi за 2010 р., регiстри бухгалтерського облiку. Ми планували та виконували аудиторську перевiрку таким чином, щоб забезпечити достатню впевненiсть в тому, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих перекручень.Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу пiдприємства та вiдповiдальнiсть аудитораВiдповiдальнiсть стосовно зазначеної фiнансової звiтностi несе керiвництво акцiонерного товариства. Вiдповiдальнiсть охоплює розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування облiкової полiтики та облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам. Проведення аудиту було спрямоване на висловлення думки незалежними аудиторами стосовно фiнансової звiтностi пiдприємства та одержання пiдтверджень вiдсутностi у фiнансовiй звiтностi суттєвих помилок. Вiдповiдальнiсть аудитора є надання висновку щодо цих фiнансових звiтiв на основi результатiв аудиторської перевiрки. Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах. При перевiрцi аудитор оцiнював ризики суттєвих викривлень фiнансових звiтiв , оцiнював вiдповiднiсть обраної пiдприємством облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок зроблених управлiнським персоналом.У зв'язку iз тим, що перевiрка проведена вибiрковим методом та враховуючи те, що аудитор не брав участi в рiчнiй iнвентаризацiї, можливi вiдхилення в показниках фiнансової звiтностi. Виконуючи можливi альтернативнi процедури пiд час перевiрки пiдтверджуємо, що показники фiнансової звiтностi станом на 31.12.2010 року вiдповiдають керiвним документам бухгалтерського облiку складенi правильно згiдно Закону "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" вiд 16.07.1999р. № 996. Нормативнi документи, згiдно яких проведено аудиторську перевiркуАудиторська перевiрка проведена у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту № 700 "Висновок незалежного аудитора щодо повного пакету фiнансових звiтiв загального призначення", № 720 "Iнша iнформацiя в документах , що мiстять перевiренi фiнансовi звiти". При перевiрцi аудитор оцiнював вiдповiднiсть фiнансовоi звiтностi пiдприємства вимогам нацiональних положень (стандартiв ) бухгалтерського облiку № 1 "Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi", №2 "Баланс", №3 "Звiт про фiнансовi результати", iнших положень (стандартiв) бухгалтерського облiку . Вивчення i оцiнку фiнансовоi звiтностi пiдприємства проведено згiдно Мiжнародних стандартiв аудиту № 700,701,720 та Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку ,затвердженого рiшенням ДКЦПФР № 1528 вiд 19.12.2006 р. Стан бухгалтерського облiку та фiнансової звiтностi пiдприємстваБухгалтерський облiк на пiдприємствi ведеться по журнально-ордернiй формi iз заповненням книги журнал-головна i вiдповiдає вимогам Закону України вiд 16.07.1999 р. "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi". Пiдприємством на протязi 2010 року застосовувався " План рахункiв бухгалтерського облiку , активiв, капiталу, зобов'язань та господарчих операцiй пiдприємств та органiзацiй", затверджений наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 291 вiд 30.11.99 р. i зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 21 грудня 1999 року за № 892/4185. Звiтнiсть пiдприємства складена вiдповiдно до вимог нацiонального положення (стандарту) бухгалтерського облiку № 1 "3агальнi вимоги до фiнансової звiтностi", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 87 вiд 31.03.99 р. Концептуальною основою для пiдготовки фiнансової звiтностi товариства є нацiональнi положення (стандарти) бухгалтерського облiку , внутрiшнi накази та положення пiдприємства. Органiзацiя бухгалтерського облiку вiдповiдає вимогам Закону України " Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" № 996 вiд 16.07.99 р. Обрана акцiонерним товариством облiкова полiтика протягом перiоду, що перевiряється. не змiнювалася, данi фiнансової звiтностi вiдповiдають показникам бухгалтерських регiстрiв та головнiй книзi . Висловлюємо умовно-позитивну думку про те, що фiнансовi звiти пiдприємства справедливо та достовiрно вiдображають iнформацiю про фiнансовий стан та вiдповiдають облiковiй полiтицi акцiонерного товариства , Нацiональним положенням (стандартам) бухгалтерського облiку ..
Висновки щодо окремих компонентiв фiнансових звiтiв
1)Розкриття iнформацii за видами активiв вiдповiдно до нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку
Облiк касових операцiй ведеться згiдно Положення про ведення касових операцiй в нацiональнiй валютi України, затвердженного постановою Нацiонального банку України вiд 15.12.2004 р. №637.
Встановлений лiмiт залишку каси пiдприємство дотримувалося. Аналiтичний облiк операцiй на розрахунковому рахунку вiдповiдає даним виписок iз банкiвських рахункiв..
Первинна вартiсть основних засобiв станом на 31.12.2010 р складає 7098 тис. грн.
i вiдповiдає даним синтетичного та аналiтичного облiку. Знос основних фондiв складає 4485 тис. грн. Облiк основних фондiв вiдповiдає чинному законодавству.
Нарахування зносу (амортизацii) основних фондiв протягом 2010 року проводиться у вiдповiдностi iз П(С)БО № 7 "Основнi засоби".
Iнвентарiзацiя основних фондiв, товарно-матерiальних цiностей проведена у вiдповiдностi з Iнструкцiєю з iнвентарiзацiї основних фондiв, нематерiальних активiв, товарно-матерiальних цiностей, грошових коштiв i документiв, розрахункiв та iнших статей балансу, яка затверджена наказом Мiнiстерства фiнансiв Украiни вiд 11.08.1994 р. № 69 iз змiнами внесеними згiдно наказiв Мiнiстерства фiнансiв № 268 вiд 5.12.1997 р. та № 115 вiд 26.05.2000 р. Аудитор не спостерiгав за проведенням iнвентаризацii товариства, тому що ця дата передувала початку проведення аудиторськоi перевiрки. Через характер облiкових запасiв товариства пiдтвердити кiлькiсть запасiв за допомогою iнших аудиторських процедур не було можливостi.
Облiк виробничих запасiв на пiдприємствi ведеться на основi П(С)БО №9 "Запаси". Згiдно балансу станом на 31.12 .2010 року виробничi запаси склали 740 тис. грн, готова продукцiя -199 тис.грн. та iншi. Крiм цього, у вiдповiдностi з вимогами Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 30 " Бiологiчнi активи ", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України № 790 вiд 18.11.2005 року та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 05 грудня 2005 року за № 1456/11736 iз змiнами i доповненнями, внесеними наказом Мiнiстерства фiнансiв України ,акцiонерне товариство проводить облiк довгострокових бiологiчних активiв. У фiнансовiй звiтностi довгостроковi бiологiчнi активи вiдображаються за первiсною вартiстю - 771 тис.грн., накопичена амортизацiя складає 369 тис.грн. Поточнi бiологiчнi активи станом на 31.12.2010 р. складають 1171 тис. грн.
Довгострокова дебiторська заборгованость на пiдприємствi станом на 31.12.2010 р. склала 0 тис.грн., поточна дебiторська заборгованiсть склала по чистiй реалiзацiйнiй вартостi станом на 31.12.2010 р. 1486 тис.грн. Резерв сумнiвних боргiв згiдно П(С)БО №10 "Дебiторська заборгованiсть" станом на 31.12. 2010 р. не нараховувався. Iнша поточна дебiторська заборгованiсть станом на 31.12.2010 р. складає 46 тис. грн. Вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту № 700,701,720 пiдтверджуємо, що бухгалтерський облiк товарно-матерiальних цiностей, палива, запчастин необоротних матерiальних активiв, нарахування зносу МБП ведеться згiдно вимог чинного законодавства Украiни.
2)Розкриття iнформацiї про реальнiсть зобов'язань емiтента вiдповiдно до встановлених нормативiв нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку
Зобов'язання емiтента станом на 31 грудня 2010 року складають:
· Довгостроковi зобов'язання - 0 тис. грн;
· Поточнi зобов'язання - 261 тис. грн. в тому числi заборгованiсть за товари, роботи, послуги - 32 тис. грн., з бюджетом - 129 тис. грн.
· З оплати працi - 56 тис. грн. та iншi. Iнвентаризацiя зобов'язань за звiтний перiод проведена згiдно чинного законодавства. Облiк зобов'язань вiдповiдає вимогам П(С)БО №11" Зобов'язання".
3) Розкриття iнформацii про власний капiтал , його структура, вiдповiднiсть облiку вимогам нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку , сплата акцiонерним товариством статутного фонду
Статутний фонд пiдприємства станом на 31.12.2010 р.становить 81955 грн. 85 коп., який оплачений повнiстю в порядку i засобами передбаченими установчими документами та чинним законодавством. Структура Статутного фонду складає 8 195 585 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0.01 грн. кожна. Аналiтичний облiк по рахунку 40 "Статутний фонд" пiдприємство проводить згiдно чинного законодавства. Iнший додатковий капiтал пiдприємства становить 7102 тис.грн., нерозподiлений прибуток - 383 тис. грн., резервний капiтал -21 тис.грн. Облiк власного капiталу вiдповiдає вимогам П(С)БО Украiни № 5 "Звiт про власний капiтал"
4)Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства Украiни.
Чистi активи пiдприємства визначенi вiдповiдно Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих ативiв акцiонерних товариств, якi затвердженi рiшенням ДКЦПФР № 485 вiд 17.11 .2004 р. i складають станом на 31.12.2010 р. 132 тис.грн.
Вартiсть чистих активiв перевищує розмiр статутного капiталу акцiонерного товариства, що узгоджується з положенням статтi 155 Цивiльного кодексу Украiни
5) розкриття iнформацii щодо обсягу чистого прибутку пiдприємства
Виручка вiд реалiзацiї продукцiї, робiт, послуг за 2010 р. склала 3972 тис. грн., матерiальнi витрати - 1786 тис. .грн., витрати на оплату працi - 2551 тис. грн. , собiвартiсть реалiзованоi продукцii ( товарiв, робiт, послуг) - 4325 тис.грн.В звiтному роцi пiдприємством одержаний чистий збиток на суму 1784 тис. грн., який привiв до зменьшення суми нерозподiленого прибутку минулих рокiв. Нерозподiлений прибуток станом на 31.12.2010 р. складає 383 тис. грн. Облiк фiнансових результатiв вiдповiдає вимогам П(С)БО №3"Звiт про фiнансовi результати", П(С)БО № 15 "Дохiд", П(С)БО № 16 "Витрати".
6) виконання зобовязань за борговими, iпотечними цiнними паперами, вiдповiднiсть iпотечного покриття
У звiтному перiодi пiдприємство зобовязань за борговими та iпотечними цiнними паперами немає, iпотечнi облiгацii вiдсутнi.Пiдприємство не має в управлiннi активiв недержавних пенсiйних фондiв
7) iнформацiя про дii, якi можуть вплинути на фiнасово-господаський стан пiдприємства та привести до значноi змiни вартостi цiнних паперiв
На пiдставi iнформацii, яка отримана аудитором з незалежних джерел , протягом звiтного року на пiдприємствi вiдбувались подii, якi передбаченi частиною 1 статтi 41 Закону Украiни "Про цiннi папери та фондовий ринок":
1)змiни в складi посадових осiб емiтента. Вiдповiдно до рiшення загальних зборiв акцiонерного товариства (01.10.2010 р.) звiльненi голова правлiння Дмитрук В.I., члени правлiння Река А.В., Гуляк Г.М, Дмитрук Р.В., Гнисюк О.I.,Майданюк Л.В., Вознюк К.Д., Маланич А.С., Треско С.М., Францiшко В.В, Федишен С.Д., Францiшко В.В, Братчук П.Г., Вавшко М.П., Данилюк О.Н., голова наглядовоi ради Кривовяз Ю.А.,члени наглядовоi ради Iванова Н.М. та Сулима В.I. та член ревiзiйноi комiсii Таванова Л.В. Директором пiдприємства призначено Дмитрука В.I., головою наглядовоi ради обрано Дмитрука Р.В., членами наглядовоi ради обрано Треско С.М.,Францiшко В.В., Река А.В., Братчук П.Г., членом ревiзiйноi комiсii обрано Луцьку В.В.
Таким чином вважаємо,що протягом року вiдбувались дii, якi можуть вплинути на фiнансово-господарський стан пiдприємства та привести до змiни вартостi його цiнних паперiв.
Аналiз фiнансового стану та показникiв платоспроможностi
ПАТ "Вищеольчедаiвське"
Аудиторська перевiрка фiнансової дiяльностi та реальностi даних звiтностi за 2010 показує, що фiнансовiй стан пiдприємства характеризується рядом показникiв таких як:
1. коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi, що показує частину короткострокових зобов'язань, якi можуть бути термiново покритi коштами на рахунку в банку i визначається як вiдношення грошових коштiв i iх еквiвалентiв до суми поточних зобов'язань :
К1=1,27; за 2009 рiк К1= 0,262
Оптимальне значення К1=0,2-0,5
2. Коефiцiєнт загальної лiквiдностi розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов'язань та показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення зобов'язань i становить:
К2=17,9, за 2009 рiк К2=18,8,
Оптимальне значення К2=1.0-2.0
3. Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi характеризує спiввiдношення залучених i власних коштiв i розраховується як вiдношення власного капiталу пiдприємства до валюти балансу:
К3=0,94; за 2009 рiк К3=0,94. Оптимальне значення К3=0,2-0,5
4. Коефiцiєнт покриття зобов'язань власним капiталом характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених засобiв та становить:
К4=29,1; за 2009 рiк К5=25,4. Оптимальне значення К3=1.0 i бiльше
5. рентабельнiсть активiв розраховується як вiдношення чистого прибутку пiдприємства до валюти балансу та складає:
К5=не розраховується; за 2009 рiк К5= не розраховується.
Проведений аналiз дає пiдстави стверджувати, що пiдприємство достатньо фiнансово стiйке, має можливiсть погасити поточнi зобов"язання. Рiвень фiнансовоi стiйкосi вiд зовнiшнiх джерел фiнансування знаходяться в межах встановлених нормативiв, що свiдчить про достатнiй рiвень фiнансовоi незалежностi пiдприємства вiд зовнiшнiх джерел фiнансування . Коефiцiєнт покриття зобовязань власним капiталом показує з якою кратнiстю акцiонерне товариство здатне виконати довгостроковi та поточнi зобовязання за допомогою власного капiталу. Нормативний розмiр його має складати бiльше нiж 1,0. Власний капiтал також забезпечує погашення поточних зобовязань пiдприємства. Акцiонерне товариство дотримується вимог лiквiдностi, але отриманий чистий збиток по результатам роботи у 2010 роцi в сумi 1784 тис.грн. свiдчить, що бажаних результатiв ще не досягнуто.
Висновок
Ми вважаємо, що проведена нами аудиторська перевiрка дає обгрунтовану пiдставу для висловлення думки незалежного аудитора. Вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту, зокрема Мiжнародних стандартiв № 700,701,720 , враховуючи те, що перевiрка проведена вибiрковим методом та аудитор не брав участi в рiчнiй iнвентаризацiї, висловлюємо умовно-позитивну думку про те, що фiнансова звiтнiсть ПАТ справедливо i достовiрно вiдображає його фiнансовий стан на дату складання звiтностi, вiдповiдає облiковiй полiтицi пiдприємства та Нацiональним положенням (стандартам) бухгалтерського облiку та вимогам чинного законодавства України. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
В 2010 роцi господарство займалося вирощуванням та реалiзацiєю ; Пшеницi; Ячменю;
Соняшнику, рiпаку; Цукрових фабричних бурякiв; Молока; М'яса ВРХ;
Надавало послуги по обробiтку землi , посiвiв с/г культур. Робота товариства носить сезонний характер.
Вироблена продукцiя реалiзується на територiї України. Основними клiєнтами є комерцiйнi структури , приватнi пiдприємства.
Щоб зменшити ризик в господарськiй дiяльностi , товариства крiм вирощування товарного зерна займається вирощуванням насiння зернових культур , розширює площi соняшнику та рiпаку .
Особливiстю розвитку галузi є впровадження енергозберiгаючих технологiй. Зниження кiлькостi механiзованих процесiв обробiтку землi та догляду за ВРХ.
Конкуренцiю товариству по вирощуванню насiння цукрового буряка складають Господарства пiвденних регiонiв, якi займаються безвисадочним способом його вирощування.
В зерновiй галузi конкуренцiю складають пiдприємства з iноземними iнвестицiями , оснащенi новою потужною технiкою .
Постачальниками ПММ, добрив , засобiв захисту рослин та запчастин являються Пiдприємства з якими товариство працює на постiйнiй основi , тобто на протязi декiлькох рокiв . Кiлькiсть постачальникiв, за основними видами матерiалiв, що займають бiльше 10% в загальному об'ємi постачання 3 юридичних особи, а саме: паливо -ТОВ "Магна В", засоби захисту рослин - ПАТ "Компанiя РАЙЗ"; запаснi частини - ТОВ "Украгрозапчастина".Нових технологiй через брак коштiв у звiтному перiодi товариством не запроваджувалося. На найближчий час не планується капiтальне будiвництво , лише поновлення технiки та с/г обладнання . |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
За останнi п'ять рокiв товаристовм придбано актиiв на суму - 1301,843 тис.грн, в тому числi: 4 трактора МТЗ-82, комбайн "Славутич" на суму - 828,09 тис. грн..Передано до мiсцевого бюджету об'єкти житлово-комунального господарства на суму 1171,5 тис. грн. Також продано: Трактори МТЗ-82 - 190,7 тис.грн; с/господарська технiка - 248,7 тис.грн; 1 трактор - 2,9 тис.грн; автомобiль - 8,3 тис.грн; земляна плотина - 5,2 тис.грн. С/раiд переданi житловi будинки - 42,9 тис.грн. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
Основнi засоби товариства знаходяться за мiсцем розташування його вiддiлень.Строк корисної експлуатацiї будiвель i споруд - 40 рокiв, обладнання виробничого призначення - 8 рокiв, транспортних засобiв - 5 рокiв. Основнi засоби за кожною основною групою використовуються за своїм прямим призначенням, ступiнь використання - 91,3%. На початок звiтного перiоду первiсна вартiсть основних засобiв становить 7494 тис.грн. На кiнець звiтного перiоду первiсна вартiсть основних засобiв становить 7098 тис.грн. Сума накопиченої амортизацiї становить 4485 т.грн. або 63,18% первiсної вартостi. Залишкова вартiсть - 2613 т.грн.
Ступiнь використання ОЗ становить на кiнець звiтного перiоду -73 %. Знос споруд-65 %, обладнання - 77 %, транспорту-88 %, загальний ступiнь зносу-63,18% вiдсоткiв. Змiна вартостi основних засобiв вiдбулася за рахунок продажу та списання.
За фiнансовим лiзингом одержано у фiнансову оренду обладнання для агропромислового комплексу на на яке iснує передбачене чинним законодавством певне обмеження права власностi до закiнчення строку погашення лiзингових платежiв. Дохiд, отриманий вiд здавання у звiтному перiодi основних засобiв в оренду: IIIгрупа - 35,57 тис.грн; I-група - 30,499 тис.грн; |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
На сьогоднiшнiй день проблемою товариства є недостатнiсть обiгових коштiв , високi цiни на ПММ , добрива , засоби захисту рослин , запчастини . а також не достатнiсть квалiфiкованих кадрiв, зменшення механiзованої працi, регулювання зi сторони держави рiвня закупiвельних цiн нас/г продукцiю.
Ступiнь залежностi Товариства вiд законодавчих та економiчних обмежень достатньо значна. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
У звiтному перiодi було сплачено штрафних санкцiй на суму 170 тис.грн - ДКЦПФР. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. Робочого капiталу для поточних потреб недостатньо. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладених, але невиконаних договорiв на кiнець звiтного перiоду товариство не має. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
Посiяти новi районованi сорти зернових культур для подальшої реалiзацiї насiннєвого матерiалу.
Скоротити площi посiву високозатратної культури - цукрового фабричного буряка.
Розширити площi посiву соняшнику та рiпаку. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
В звiтному перiодi дослiджень та розробок не проводилось. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
Судових справ стороною в яких виступає Емiтент або його посадовi особи у звiтному пеiродi не було. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Пiдприємство достатньо фiнансово стiйке, має можливiсть погасити поточнi зобов'язання, має досить високий рiвень фiнансової незалежностi вiд зовнiшнiх джерел фiнансування. Власний капiтал товариства забезпечує погашення поточних зобов'язань товариства. Пiдприємство дотримується вимог лiквiдностi, але:
у 2010 роцi отримано збиток у сумi 1784 тис.грн; у 2009 - збиток 1519 тис. грн., у 2008 рiк - прибуток 422 тис. грн. 2007 роцi - прибуток 1662 тис. грн. Собiвартiсть реалiзованої продукцiї та чистий дохiд вiд реалiзацiї протягом останнiх трьох рокiв має тендецiю до зниження через зменшення об'ємiв робiт. При зменшеннi операцiйних витрат бiльш як на 200 тис.грн порiвняно з попереднiм перiодом, збiльшилися адмiнiстративнi витрати та зменшився поаток на додану вартiсть, але сума нерозподiленого прибутку зменшилася на 1784 тис.грн. |
|